1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Весняне підживлення смородини дуже важливе у догляді за цією рослиною, адже воно гарантує високий врожай і солодкі ягоди, якщо проводити його вчасно і в правильних дозах.

Існує просте та ефективне добриво, яке покращує смак смородини та захищає її від шкідників і хвороб, йдеться про соду. Цей продукт є доступним абсолютно кожному і часто можна його побачити в господинь на кухні. Вона не тільки нормалізує кислотність ґрунту, але й сприяє кращому засвоєнню корисних речовин.

Садівники назвали найкраще весняне підживлення для смородини
Садівники назвали найкраще весняне підживлення для смородини

Підживлення соди проводиться в три етапи. Перша підгодівля застосовується до початку активного росту рослини. На кожен квадратний метр ділянки рекомендується розсипати пʼять столових ложок соди, після чого слід розпушити ґрунт. Найкращим часом для цієї процедури є період весняної обрізки смородини.

У процесі формування ягід, рослини потребують другого підживлення з содового розчину. Необхідно розчинити 30 грамів соди в 10 літрах теплої води. На один кущ слід вилити по пів літра під кожну рослину.

Садівники назвали найкраще весняне підживлення для смородини
Садівники назвали найкраще весняне підживлення для смородини

Також важливо не забувати про захист смородини від шкідників і захворювань. Для цього садівники радять робити регулярне обприскування кущів – третє підживлення. Для його приготування потрібно натерти половину господарського мила, додати 100 грамів соди і все це розчинити у двох літрах гарячої води, після цього всього, потрібно дану суміш довести до обʼєму в 10 л, потім охолодити до кімнатної температури.

Після його приготування, розчин можна сміло використовувати для обприскування рослин, пшикаючи на листя та гілки. Якщо дотримуватись всіх порад, то результат буде помітний неозброєним оком, тож не нехтуйте правилами.

Схожі статті

Знайшла неймовірний багаторічник на заміну трояндам: сусіди постійно розпитують

Троянди — це завжди прекрасний вибір, але що робити, якщо вони елементарно набридли? Розповідаємо про неймовірний багаторічник, який варто посадити.

Листя величезне та мʼясисте: першим ділом поливаю хости цим – з чого почати сезон 2025

Хоста — прекрасне доповнення до будь-якого ландшафту, особливо, якщо вона повністю здорова, доросла та має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси.

Таємний ворог: спочатку радував око, а потім перетворився на справжнє лихо для саду

Інколи бажаний гість в нашому саду може перетворитися на справжню дилему, так як починає йти проти планів свого господаря. Розповідаємо про таку рослину.

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?