Вирощування рослин без ґрунту: що таке гідропоніка та чи може вона замінити город?

Людей на планеті постійно стає більше. А от з родючими землями, де можна було б вирощувати достатньо їжі для них, все не так добре. То чому б не скористатися альтернативними підходами?

Вирощування городини в землі — це класика. Але коли немає великої площі чи поживного ґрунту, то отримати гарний та щедрий врожай з таким підходом дуже важко. Саме тому спеціалісти придумали гідропоніку. За цією назвою ховається принцип вирощування рослин у воді замість звичного висаджування в ґрунт.

Звучить просто. Але насправді все значно складніше, бо для цього методу потрібні спеціальне обладнання та розчини. Так, не можна просто поставити рослину у склянку з водою та очікувати, що вона почне радувати вас купою плодів. Саме тому гідропоніка частіше використовується у промислових масштабах.

Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту
Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту

Звісно ж, трапляються виключення. Якщо у вас дуже бідний ґрунт чи обмаль місця, то подібний метод стане хорошою альтернативою. Просту систему такого типу можна зібрати навіть з підручних матеріалів. Але якщо захочеться збирати щедрий врожай, то доведеться купувати таймери, датчики pH та помпи.

Також варто враховувати, що гідропоніка підходить не для всіх культур. Найчастіше вона використовується для вирощування зелені. Також цей метод дозволяє працювати з огірками, томатами, перцями та полуницею. А от коренеплоди за таких умов розвиваються погано, бо їм потрібна щільна основа для росту.

Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту
Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту

Хоча гідропоніка потребує певних початкових витрат, вона має й цілу низку переваг. Наприклад, економія води. Оскільки розчин постійно циркулює, рослини використовують воду ефективніше. А ще розчин завжди містить достатньо поживних речовин, завдяки чому городина починає давати врожай на 20-30% раніше.

Гідропоніка цікава ще й тим, що цей метод виключає бур’яни та ґрунтових шкідників. А якщо ви облаштовуєте систему в приміщенні, то вирощувати овочі та зелень можна хоч цілий рік. Але цей метод дуже залежить від стабільної подачі електроенергії, бо якщо вона вимкнеться, то система просто зупиниться.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.