Вирощування городини в землі — це класика. Але коли немає великої площі чи поживного ґрунту, то отримати гарний та щедрий врожай з таким підходом дуже важко. Саме тому спеціалісти придумали гідропоніку. За цією назвою ховається принцип вирощування рослин у воді замість звичного висаджування в ґрунт.
Звучить просто. Але насправді все значно складніше, бо для цього методу потрібні спеціальне обладнання та розчини. Так, не можна просто поставити рослину у склянку з водою та очікувати, що вона почне радувати вас купою плодів. Саме тому гідропоніка частіше використовується у промислових масштабах.

Звісно ж, трапляються виключення. Якщо у вас дуже бідний ґрунт чи обмаль місця, то подібний метод стане хорошою альтернативою. Просту систему такого типу можна зібрати навіть з підручних матеріалів. Але якщо захочеться збирати щедрий врожай, то доведеться купувати таймери, датчики pH та помпи.
Також варто враховувати, що гідропоніка підходить не для всіх культур. Найчастіше вона використовується для вирощування зелені. Також цей метод дозволяє працювати з огірками, томатами, перцями та полуницею. А от коренеплоди за таких умов розвиваються погано, бо їм потрібна щільна основа для росту.

Хоча гідропоніка потребує певних початкових витрат, вона має й цілу низку переваг. Наприклад, економія води. Оскільки розчин постійно циркулює, рослини використовують воду ефективніше. А ще розчин завжди містить достатньо поживних речовин, завдяки чому городина починає давати врожай на 20-30% раніше.
Гідропоніка цікава ще й тим, що цей метод виключає бур’яни та ґрунтових шкідників. А якщо ви облаштовуєте систему в приміщенні, то вирощувати овочі та зелень можна хоч цілий рік. Але цей метод дуже залежить від стабільної подачі електроенергії, бо якщо вона вимкнеться, то система просто зупиниться.