Вирощування рослин без ґрунту: що таке гідропоніка та чи може вона замінити город?

Людей на планеті постійно стає більше. А от з родючими землями, де можна було б вирощувати достатньо їжі для них, все не так добре. То чому б не скористатися альтернативними підходами?

Вирощування городини в землі — це класика. Але коли немає великої площі чи поживного ґрунту, то отримати гарний та щедрий врожай з таким підходом дуже важко. Саме тому спеціалісти придумали гідропоніку. За цією назвою ховається принцип вирощування рослин у воді замість звичного висаджування в ґрунт.

Звучить просто. Але насправді все значно складніше, бо для цього методу потрібні спеціальне обладнання та розчини. Так, не можна просто поставити рослину у склянку з водою та очікувати, що вона почне радувати вас купою плодів. Саме тому гідропоніка частіше використовується у промислових масштабах.

Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту
Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту

Звісно ж, трапляються виключення. Якщо у вас дуже бідний ґрунт чи обмаль місця, то подібний метод стане хорошою альтернативою. Просту систему такого типу можна зібрати навіть з підручних матеріалів. Але якщо захочеться збирати щедрий врожай, то доведеться купувати таймери, датчики pH та помпи.

Також варто враховувати, що гідропоніка підходить не для всіх культур. Найчастіше вона використовується для вирощування зелені. Також цей метод дозволяє працювати з огірками, томатами, перцями та полуницею. А от коренеплоди за таких умов розвиваються погано, бо їм потрібна щільна основа для росту.

Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту
Фахівці розповіли, як вирощувати овочі без ґрунту

Хоча гідропоніка потребує певних початкових витрат, вона має й цілу низку переваг. Наприклад, економія води. Оскільки розчин постійно циркулює, рослини використовують воду ефективніше. А ще розчин завжди містить достатньо поживних речовин, завдяки чому городина починає давати врожай на 20-30% раніше.

Гідропоніка цікава ще й тим, що цей метод виключає бур’яни та ґрунтових шкідників. А якщо ви облаштовуєте систему в приміщенні, то вирощувати овочі та зелень можна хоч цілий рік. Але цей метод дуже залежить від стабільної подачі електроенергії, бо якщо вона вимкнеться, то система просто зупиниться.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.