Ніколи не робіть цього з огірками, якщо не хочете залишитися без урожаю: список з 3-х пунктів

Огірки одна з найулюбленіших культур городників, але іноді навіть досвідчені садівники стикаються з проблемами: рослини не дають плодів, сохнуть або жовтіють.

Причина може бути в типових помилках, які непомітно шкодять майбутньому врожаю. Ось три найпоширеніші дії, яких слід уникати.

1. Полив холодною водою

Огірки – теплолюбна культура, і якщо поливати їх водою з криниці або зі шланга, це може викликати стрес для кореневої системи. Холодна вода уповільнює ріст рослини, провокує розвиток грибкових хвороб і навіть може призвести до загибелі коренів. Оптимальна температура води для поливу – +22…+25°C. Найкраще використовувати відстояну воду, яку нагріло сонце.

Городники назвали 3 речі, які не можна робити з огірками на городі
Городники назвали 3 речі, які не можна робити з огірками на городі

2. Занадто густі посадки

Багато городників висівають насіння надто щільно або не проріджують розсаду. У результаті рослинам не вистачає світла, повітря і поживних речовин. Це сприяє розвитку хвороб, зокрема борошнистої роси, та знижує врожайність. Оптимальна відстань між кущами – не менше 30-40 см, а між рядами – 70-80 см.

Городники назвали 3 речі, які не можна робити з огірками на городі
Городники назвали 3 речі, які не можна робити з огірками на городі

3. Обривання всіх бічних пагонів

Деякі садівники вважають, що обрізка всіх бічних відростків сприяє кращому росту головного стебла. Але насправді це шкодить урожаю, адже саме на бічних пагонах формується більшість жіночих квіток, з яких виростають плоди. Обрізати потрібно лише нижні пасинки, а верхні залишати для плодоношення.

Дотримуючись цих простих правил, ви збережете здоров’я огіркових рослин і зможете насолоджуватися багатим урожаєм.

Схожі статті

Знайшла неймовірний багаторічник на заміну трояндам: сусіди постійно розпитують

Троянди — це завжди прекрасний вибір, але що робити, якщо вони елементарно набридли? Розповідаємо про неймовірний багаторічник, який варто посадити.

Листя величезне та мʼясисте: першим ділом поливаю хости цим – з чого почати сезон 2025

Хоста — прекрасне доповнення до будь-якого ландшафту, особливо, якщо вона повністю здорова, доросла та має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси.

Таємний ворог: спочатку радував око, а потім перетворився на справжнє лихо для саду

Інколи бажаний гість в нашому саду може перетворитися на справжню дилему, так як починає йти проти планів свого господаря. Розповідаємо про таку рослину.

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?