Звичайний туалетний папір і морква росте без проріджування – 1 прийом вирішує проблему

Насіння моркви – дрібне і тому розкласти його рівномірно в борозни на грядці буває складно. Щоб в подальшому її не проріджувати – скористайтесь методом посіву з використанням туалетного паперу.

Насіння моркви – дрібне і занадто капризне. Після посіву на грядки багатьом господарям доводиться в подальшому проріджувати посадки. Адже розкласти їх рівненько – справжнє мистецтво, а під час посіву “на око” без проріджування не обійтися.

Проте, досвідчені городники знають одну таємницю. Моркву на грядки можна висівати без подальших проріджувань. Для цього потрібен лише 1 допоміжний предмет. І це – туалетний папір.

Посів моркви на туалетний папір – це зовсім не жарт. Такий спосіб дійсно працюватиме і спростить господарям весняні турботи.

Саджати моркву на папері дуже зручно. В першу чергу тому, що насіння на папері розміщене з необхідним інтервалом. Тож, в подальшому ніякого проріджування не знадобиться. Процес посіву доволі простий. Стрічку із насінням моркви достатньо розкласти в борознах на підготовленій грядці.

Сходи моркви, посадженої таким чином, з’являються дружно та ростуть рівненько. Витрати насіння при цьому мінімальні. Туалетний папір втримує вологу та сприятиме швидкому проростанню морквяного насіння.

Єдиний мінус посіву моркви на стрічках з туалетного паперу в тому, що  на підготовку стрічок потрібен певний час. Однак їх можна підготувати заздалегідь – наприклад, взимку, коли до городніх робіт ще далеченько. Навесні ж тільки і залишиться, що дістати стрічки та розкласти їх у борозни на городі.

Агрономи розповіли про метод посіву моркви на стрічках з туалетного паперу
Агрономи розповіли про метод посіву моркви на стрічках з туалетного паперу

 

Сіяти на стрічках краще за все свіже насіння моркви, віком до 2-х років. Можете обрати дражоване насіння. Попередньо звичайне насіння калібрують в розчині солі. Ті, що спливли на поверхню – викидають. Інші просушують, промивають  та використовують за призначенням.

Для створення стрічок вам знадобляться наступні предмети:

  • насіння моркви;
  • туалетний папір (тонкий, одношаровий);
  • крохмаль або борошно (для створення клейстеру);
  • піпетка, ватна паличка, зубочистка та пінцет;
  • ножиці.

Коли усі ці складові підготовлені – можете приступати до створення стрічок із морквяним насінням. Для цього туалетний папір наріжте на смужки завширшки 2-3 см. Далі підготуйте клейстер.

Розчиніть 4 столових ложки борошна в 400 мл кип’ятку і варіть цю суміш, допоки вона не загустішає.

Городники розповіли, як посадити моркву без проріджування
Городники розповіли, як посадити моркву без проріджування

Якщо використовуєте крохмаль, то візьміть його 2 столових ложки та розчиніть в 100 мл холодної води. Потім додайте 400 мл кип’ятку та розмішуйте, допоки суміш не стане густою.

Клейстеру потрібно дати охолонути і додати 2-3 краплі засобу для стимуляції росту.

Розкладіть стрічки з туалетного паперу, розставте на кожній з них краплі клейстеру на відстані 4-5 см.

В кожну краплю за допомогою пінцету покладіть 1-3 насінини моркви.

Щоб повністю просохнути – стрічкам потрібно приблизно 24 години. Потім можете їх згорнути, підписати день створення та відкласти в окремий пакет до моменту посадки.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.