Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.

Адже для того, щоб цей процес був успішним, необхідно знати велику кількість різних секретів, які можуть допомогти наростити коріння у живців успішно та без проблем.

Також необхідно взяти до уваги, що деякі рослини пророщуються дуже просто, а деякі вимагають багато уваги, і можуть не винагородити хорошим результатом.

Основні правила взяття живців завжди універсальні: зріз необхідно робити косий, обов’язково обробити лезо та дезінфікувати його, обирати гілки з бруньками.

Зверніть увагу, що на живці має бути листя, але невелика його кількість. Два – буде більш ніж достатньо.

Більша кількість буде забирати ресурси рослини, а менше не надаватиме необхідну кількість живлення.

Яка спеція допомагає проростити живці

Городники пояснили, як успішно провести живцювання троянд вдома
Квітникар розповів, яка спеція допомагає проростити живці

Далі нам необхідно буде занурити живець у землю чи воду. Але перед цим варто занурити його ще й в корицю. Саме в цьому і полягає прийом.

Справа в тому, що кориця — це неймовірно хороший антибактеріальний та антигрибковий засіб, який обов’язково приведе вас до успіху. Адже найбільша проблема живців — це захворювання, які часто можуть зупинити нас на середині шляху і звести нанівець всі наші старання.

Далі поміщаємо в живець у продезінфікований грунт. Зробити це можна за допомогою звичайної духової шафи. Рясно поливаємо та накриваємо плівкою або чимось прозорим, утворюючи парник.

Впевніться у тому, що знизу є дренаж і вода не буде стояти. Поливати необхідно регулярно. Також можна використовувати фунгіциди, якщо помітите, що щось йде не за планом.

Як правило господині ще й використовують стимулятори росту коріння. Вони неабияк допомагають у цій непростій справі, і можуть прискорити процес. Пам’ятайте, що не тільки важливо виростати коріння, але і ще й адаптувати рослину потім до природних умов, адже можна зазнати невдачі на самому фініші.

Схожі статті

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?

7 рослин, які принесуть вам рекордний урожай навіть у посушливе літо: голодні не залишитесь

Березень пройшов і деякі культури вже висаджені, а в квітні ще більше рослин вирощується на ділянках - які 7 рослин подарують вам МЕГА врожай вже в 2025-му році.

Урожай збиратимете відрами: посадіть помідори поряд з цією рослиною, і горя не знатимете

Вирощуючи ці дві рослини разом, ви не лише отримаєте багатий урожай помідорів, але й будете насолоджуватися запахом свіжої зелені. Ця проста порада вбереже ваші томати від шкідників.