Так, хвороби, що не дають спокою вашим овочам під землею помітити майже неможливо, адже всі відповідні ефекти також відбуваються всередині ґрунту, у той момент як зовні зелень виглядає абсолютно здоровою.
У чому може бути причина, як проводити профілактику і позбавити моркву від хвороб, що надають їй спокою, поки ви намагаєтеся доглядати та вирощувати хороший продукт?
Через які хвороби немає врожаю моркви

На щастя, білу гниль можна помітити майже одразу. Це найпоширеніша хвороба, з якою садівники зустрічаються, коли працюють з морквою. Починається вона, звичайно, дуже непомітно. Це відбувається через те, що листя контактує з вологою землею, спочатку заражається нижня частина рослини, потім верхня.
Відповідно до назви, згодом з’являється біла гниль, із часом ви можете замість хорошої соковитої моркви викопати якусь незрозумілу масу, яка розклалася прямо в землі. При цьому ніякого характерного запаху не буде.
Для того, щоб уникнути подібної проблеми необхідно обирати стійкі сорти та грунт, в якому не затримується волога. За можливістю одразу реагувати, якщо під час збору врожаю знайшли гнилі овочі.
Також є не менш неприємна мокра гниль. Її поява — це справжня катастрофа, адже вона уражає не тільки моркву, але і усі сусідні культури. Пошкодитишся може зелень, картопля, і все що завгодно.
Зрозуміти, що щось іде не так ви можете, лише побачивши зів’яле листя, але всередині літа можна навіть не зрозуміти, що щось не так, адже через пекуче сонце воно і так часто не соковите і більше схоже на ганчірку.
І найнеприємніше те, що якраз у спекотну погоду дана хвороба розповсюджується максимально швидко. А полив лише загострює проблему. Боротися з нею дуже важко, і найкращим методом буде — залишити ділянку, в якій розповсюдилася хвороба, наступний сезон її обробляти препаратами, і висаджувати культури вже через сезон.