Приховані вороги моркви: ці 2 хвороби гублять урожай за лічені дні, поки ви не помічаєте

Якщо земля абсолютно здорова, морква також може порадувати вас врожаєм, але часто незрозуміло звідки беруться небажані явища, і чому це відбувається.

Так, хвороби, що не дають спокою вашим овочам під землею помітити майже неможливо, адже всі відповідні ефекти також відбуваються всередині ґрунту, у той момент як зовні зелень виглядає абсолютно здоровою.

У чому може бути причина, як проводити профілактику і позбавити моркву від хвороб, що надають їй спокою, поки ви намагаєтеся доглядати та вирощувати хороший продукт?

Через які хвороби немає врожаю моркви

Садівники назвали найкращий настій для солодкої моркви
Експерт розповів, через які хвороби немає врожаю моркви

На щастя, білу гниль можна помітити майже одразу. Це найпоширеніша хвороба, з якою садівники зустрічаються, коли працюють з морквою. Починається вона, звичайно, дуже непомітно. Це відбувається через те, що листя контактує з вологою землею, спочатку заражається нижня частина рослини, потім верхня.

Відповідно до назви, згодом з’являється біла гниль, із часом ви можете замість хорошої соковитої моркви викопати якусь незрозумілу масу, яка розклалася прямо в землі. При цьому ніякого характерного запаху не буде.

Для того, щоб уникнути подібної проблеми необхідно обирати стійкі сорти та грунт, в якому не затримується волога. За можливістю одразу реагувати, якщо під час збору врожаю знайшли гнилі овочі.

Також є не менш неприємна мокра гниль. Її поява — це справжня катастрофа, адже вона уражає не тільки моркву, але і усі сусідні культури. Пошкодитишся може зелень, картопля, і все що завгодно.

Зрозуміти, що щось іде не так ви можете, лише побачивши зів’яле листя, але всередині літа можна навіть не зрозуміти, що щось не так, адже через пекуче сонце воно і так часто не соковите і більше схоже на ганчірку.

І найнеприємніше те, що якраз у спекотну погоду дана хвороба розповсюджується максимально швидко. А полив лише загострює проблему. Боротися з нею дуже важко, і найкращим методом буде — залишити ділянку, в якій розповсюдилася хвороба, наступний сезон її обробляти препаратами, і висаджувати культури вже через сезон.

Схожі статті

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?