2 стакани і готово! Ця “підживка” для полуниці побила всі рекорди – ягоди розміром з кулак

Полуницю потрібно підживлювати протягом сезону, щоб вона подарувала вам рясний і смачний врожай - яка підгодівля є найефективнішою і коли її проводити?

Садівники з великим досвідом знають, що полуницю слід підживлювати тричі протягом вегетаційного періоду, а сама восени, навесні та влітку. Річ у тім, що рослина вирощується на одному місці кілька років поспіль, тому їй потрібне додаткове підживлення, щоб вона гарно плодоносила.

Підживлення покращує розвиток кореневої системи. Для того, щоб проводити підживку, потрібно звертати увагу на погодні умови та час доби. У сонячні дні найкраще проводити процедуру зранку або ввечері. Протягом першого року не потрібно вносити добрива, якщо ви використовували золу під час посадки.

Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці
Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці

Протягом другого року полуницю можна підгодовувати як мінеральними, так і органічними добривами. На третій рік краще надавати перевагу лише мінеральним добривам, а також можна чергувати органічні й мінеральні.

Навесні важливо використовувати азот, адже він сприяє активному росту рослин. Для цього ідеально підійде курячий послід. Необхідно розвести його у воді та дати настоятись протягом 24 годин. Також можна застосувати суміш із двох стаканів коров’яку, одної столової ложки сульфату амонію та десяти літрів води. На один кущ полуниці вистачить літр добрива.

Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці
Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці

До появи перших квіточок навесні полуницю рекомендується підживлювати розчином борної кислоти. Для цього слід додати чайну ложку борної кислоти, 30 крапель йоду та одну склянку деревного попелу й розчинити в десяти літрах води. До цвітіння, рослину слід підгодувати розчином йоду – 10 його крапель розчинити в 10 літрах води. Впродовж літа дану процедуру проводять з інтервалом в десять днів.

Під час цвітіння рослині потрібно надати калій. Можна розчинити чайну ложку калієвої селітри в десяти літрах води. Протягом плодоношення найкраще використовувати розчин коровʼяку, який слід настояти три дні. Також можна застосувати таку підгодівлю – дріжджі (200 г), тепла вода (пів літра) – слід дати настоятись даній суміші протягом двадцяти хвилин, а перед поливом додати девʼять літрів води.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.