Фрукти розміром з кулак: роблю ці 3 дії з абрикосом перед посадкою і врожай збираю відрами

Місяць весни вже позаду, тож настав час для висадки нових культур, зокрема абрикосу - що треба з ним зробити перед посадкою, щоб він вродив максимально?

Протягом останніх років все більше садівників вдається до вирощування персиків та абрикосів, які не тільки дарують смачні й соковиті плоди, а й прикрашають сад своїм яскравим кольором. Якщо ви плануєте посадити абрикос, то найкраще це робити навесні, коли температура вночі буде стабільно вище 5 градусів.

Місце для цього плодового дерева потрібно обирати сонячне, добре освітлене і щоб там не було застою води. Важливо запамʼятати, що абрикос не любить сусідства з іншими деревами – персик, груша, яблуня, а також з малиною і смородиною.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Перед посадкою необхідно підготувати яму розмірами 70 на 80 см, рекомендується це робити за 2 тижні до висадки. На дно ями слід викласти 15 см подрібненої цегли для дренажу, потім змішати два відра верхнього шару землі з одним відром перегною, а також додати спеціальні мінеральні добрива і полити цим розчином абрикос.

Перед посадкою абрикоса потрібно розправити його коріння. Потім саджанець варто розмістити у лунці та засипати землею так, щоб коренева шийка була на 5 см вище рівня землі. Після цього потрібно “вбити” кілочки для підтримки дерева, підвʼязати та рясно полити. Також землю навколо абрикоса потрібно замульчувати.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Розглянемо кілька можливих причин, чому абрикос може не плодоносити. Насправді, важливу роль відіграє саме обране вами місце для його вирощування. Абрикоси не ростуть, якщо їх коріння проникає в ґрунтові води або саджанець знаходиться в тіні, а також він не розвивається в тяжкому глинистому ґрунті.

Якщо ж ви обрали правильне місце, тоді можливо проблема у надто частому або рідкісному поливі рослини. Важливо своєчасно обрізати гілки, адже якщо не видаляти зайві, то дерево втратить свої плодові бруньки. Не слід забувати і про підживлення, для цього можна використовувати органічні та мінеральні добрива.

Схожі статті

Петрушці це в жодному разі не можна: 3 головні заборони — вона цього не переносить

Смачна петрушка на городі — це вже половина успіху, адже соковита зелень значно покращує смак будь-якої страви. І все ж таки, її треба ще виростити.

Маленький город — великий врожай: 3 способи ефективного використання невеликої ділянки

Невеликий город — це не перепона для хорошого врожаю. Є 3 хитрощі, які дозволяють виростити все, що потрібно навіть в таких умовах. Ділимося ефективними порадами для власників маленьких ділянок.

Ви самі винні: грядка натякала, цибуля кричала, а ви ігнорували – 2 ознаки, що потрібна зола

Здавалося, все було в порядку, як раптом немає врожаю цибулі. Що насправді ви могли не помітити, поки овоч давав знати про негаразди? Розповідаємо детальніше.

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.