20 г цього засобу творять чудеса! Обприскую цим смородину і тля зникає одразу

Час від часу на смородині зʼявляється тля, тож садівники шукають різні методи, як прибрати цього шкідника з кущів, але не всі вони є ефективними - чим обприскати рослину?

Іноді можна помітити, як листя чорної смородини починає скручуватись і змінювати колір – це пряма ознака, що рослина піддалася нападу тлі. Якщо ж ранньою весною ви не обробили кущі від шкідників, тоді не дивно, що маленькі комахи вже встигли завдати шкоди. Тля активно пʼє сік з рослини і вона здатна знищити весь врожай, особливо тоді, коли на кущах вже зав’язались ягоди. Щоб якось вирішити цю проблему, садівники вдавались до різних методів і знайшли найефективніший.

Для приготування дієвого засобу вам знадобиться 20 г нашатирного спирту, який слід розчинити в 5 літрах теплої води, а також додати 2 столові ложки рідкого мила (підійде і засіб для миття посуду). Якщо ви маєте старий засіб від кліщів чи інших комах, який вже непридатний для використання, можна його теж додати, щоб ефект був кращим.

Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині
Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині

Для обробки кущів найкраще використовувати пульверизатор. Таку процедуру варто повторити через кілька днів, якщо на кущах не пропадає цей шкідник. Однак, як стверджують садівники, зазвичай одного обприскування достатньо.

Також поширеними захворюваннями смородини є іржа, махровість, сіра гриль, біла прямистіть та борошниста роса. Для обробки рослини використовують залізний купорос (5%) або мідний купорос (3%), а також бордоська рідина (1%). Ці препарати добре борються з більшістю хвороб та є ефективними, якщо їх використовувати на регулярній основі. Також можна застосовувати спеціальні фунгіциди (Топаз).

Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині
Садівники розповіли, як позбутись тлі на смородині

Якщо з деяких причин ви не хочете використовувати хімічні засоби, то на допомогу вам прийде зола. Для цього вам необхідно розчинити 100 г золи в літрі води і настояти дану суміш протягом трьох днів. Після цього її варто процідити та додати три літри води. Такий розчин є абсолютно безпечним, тож можна не переживати за рослину.

Схожі статті

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.