Багато садівників-аматорів стикаються з проблемою, що після дозрівання полуниці замість солодких та ароматних плодів, вона виростає кислою та несмачною. Чому так відбувається і чи можна виправити ситуацію?
Після довгих практичних досліджень з’ясувалося, що на смак полуниці може вплинути багато факторів. Серед найпоширеніших – особливості сорту, погодні умови та помилки при посадці та догляді, але є й більш приховані причини.

Отже, при виборі сорту полуниці завжди звертайте увагу на опис. Сьогодні на ринку можна купити кисло-солодкі сорти та кислі. У такому разі, навіть незважаючи на старання, ваша полуниця ніколи не буде солодкою, адже смак закладений у ній генетично. Однак, якщо в описі сорту вміст цукру вказано на найвищому рівні, то проблему необхідно шукати в чомусь іншому.
Погодні умови
Полуниця виросте кислою, водянистою та несмачною, якщо під час її дозрівання постійно йшли рясні дощі. Звичайно ж складно протистояти погодним умовам, але дещо все-таки зробити можна. Наприклад, укрити її плівкою, натягнутою на дуги або зробити траншеї для стека дощової води, а також щоразу розпушувати ґрунт після дощу.

Неправильний полив
На фазі цвітіння, формуванні плодів, після закінчення збору врожаю і наприкінці сезону полуниця потребує рясного поливу. Однак у решту часу грун має бути вологим, але не мокрим. Поливати полуницю потрібно лише за необхідності. Ідеально забезпечити їй крапельний полив.
Невідповідний ґрунт
Дуже сильно впливає на смак полуниці стан ґрунту. Ідеально для цієї культури, якщо земля буде добре дренована, родюча і слабокисла. Що робити? У бідний ґрунт збагачується компостом і перегноєм, важкий ґрунт розбавляється піском, а кисла стабілізується золою, крейдою та доломітовим борошном.

Ще кілька поширених факторів, які роблять полуницю кислою: нестача сонця, сильно загущені посадки, вік, хвороби та неправильне підживлення.