Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

Якщо на вашій присадибній ділянці завелися кроти, то чекайте на неприємності. Через деякий час під газоном і в городі з’являтимуться підземні ходи, які порушуватимуть верхній шар ґрунту, оголюючи коріння садових та городніх культур, що може значно вплинути на їх зростання та дозрівання і в кінцевому результаті позначитися на врожаї. Мало того, ваш улюблений газон, в який було вкладено багато сил і засобів, перетворитися на справжнє колгоспне поле і тоді доведеться застосувати рішучі дії.

Городники пояснили, яка квітка прожене з дачі всіх кротів
Городники пояснили, яка квітка прожене з дачі всіх кротів

Сьогодні для боротьби з кротами використовують багато способів. Це можуть бути пастки і капкани, механічні бар’єри, отрута та їдкі рідини, але якщо не сприйміть цих жорстких методів, то можна вдатися до більш гуманних і вибрати екологічний спосіб боротьби з проблемним сусідом і почати можна з народних. Їх поділяють на дві групи – “шумелки” та “вонялки”.

Одним із найгуманніших способів відлякування кротів, якими користуються більшість дачників, є споруди, які видають неприємні звуки, що сильно дратують кротів. Це пластикові пляшки, бляшанки та інші “шумні” предмети. Їх закріплюють на металевих штирях, які встановлюють біля нори крота.

Завдання відлякувача – створити шум не лише на поверхні, а й під землею. Досвідчені городники застосовують як утримувач звичайну трубу, яку вкопують у кротовий хід. Чим гучнішим буде звук, тим краще.

Садівники розповіли, як ефективно захистити город від кротів
Садівники розповіли, як ефективно захистити город від кротів

Другий не менш дієвий спосіб – відлякування кротів за допомогою неприємних запахів. Це може бути ганчірка просочена якоюсь смердючою рідиною, яку закладають у ходи шкідника. Чим можна просочити ганчірку? Є кілька варіантів – це гас або хлорка, а також нашатирний спирт, скипидар та дьоготь. На цей рахунок серед городників постійно точаться великі суперечки, якщо одні наполягають на одному “вірному” варіанті, то інші голосують за іншії.

Є ще один погляд. Так, багато дачників не читають кротів ворогами, а навпаки ставляться до них як до помічників. Відомо, що кроти полюють багатьох городніх шкідників – капустянки, слимаків, равликів, гусениць і личинок різних жуків, а також аерують ґрунт.

Схожі статті

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти них

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.

Врожаю буде стільки, що набридне збирати: 4 народних способи підживлення огірків

Огірки будуть родити цілими мішками, якщо знати декілька простих секретів. Народні підживки працюють краще за хімію. Ось 4 способи, які реально збільшують урожай.

Петрушці це в жодному разі не можна: 3 головні заборони — вона цього не переносить

Смачна петрушка на городі — це вже половина успіху, адже соковита зелень значно покращує смак будь-якої страви. І все ж таки, її треба ще виростити.