Вживаємо заходів: 5 причин, чому вишня позбавляється своїх плодів – винні не тільки шкідники

Помірна втрата плодів у вишні – це норма, але якщо ви виявили біля стовбура дерева цілу гору недостиглих кістянок, то це явно свідчить про проблему, яку потрібно вирішувати.

З’ясувати причину, через яку вишня скидає майже всі свої плоди не просто і вимагає деякого розслідування. Перш за все необхідно порахувати, скільки років дереву, можливо воно вже занадто старе і це відбувається з природних причин або навпаки – занадто молоде і ще не може впоратися з великою кількістю плодів, що зав’язалися. Однак якщо ваша вишня у самому розквіті сил і до цього з нею було все нормально, то втрата значної кількості кістянок говорить лише про те, що з деревом щось гаразд.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Чому вишня скидає свої недозрілі плоди?

Нестача вологи

При нестачі вологи дерево неминуче позбавлятиметься зайвих плодів. Також вишня може скинути кістянки через застій води в ґрунті, близького залягання ґрунтових вод або дощів, що затягнулися.

Нестача харчування

Ще однією причиною називають недостатнє харчування, адже в період утворення та дозрівання плодів дереву потрібно чимало сил та великих витрат енергії. Якщо не підтримувати вишню, вона почне скидати недозрілі плоди.

Наявність хвороб

Ще одна з частих та основних причин виникнення плодового опаду – це зараження грибковими хворобами. Причому постраждати можуть не лише самі плоди, а й листя, пагони та кора. Спочатку необхідно провести “діагностику” і потім розпочинати дії.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Поразка шкідниками

Всі шкідники, у тому числі вишнева муха, вишневий довгоносик, слизовий обпилювач, вишнева попелиця можуть викликати падіння плодів, тому боротися з цими небезпечними для саду комахами треба обов’язково.

Підвищена кислотність ґрунту

Вишня абсолютно не терпить кислого ґрунту, а через надмірне внесення добрив ( незрілу органіку, азотну підгодівлю, сиру закислу мульчу) кислотність може різко зрости, внаслідок чого порушується обмін речовин, що призводить до серйозних мінеральних дефіцитів і масового скидання плодів.

Схожі статті

ТОП-12 рослин, які готові до висадки: посадіть їх до Великодня 2025 і збирайте МЕГА врожай

Напередодні Великодня потрібно зробити багато справ на городі, а саме висадити деякі культури, адже вважається, що тоді ці рослини порадують щедрим врожаєм.

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.