Все ж таки існують культури, з якими скільки не возись, все одно діла не буде. І справа зовсім не в тому, що ви робите щось не так. Такі сорти як правило або жарти селекціонерів, або просто не зростають у наших ґрунтах та при нашому кліматі, використовуючи усі свої ресурси на виживання, і відповідно не вкладаючись у плодоношення.
Попри це, насіння цих культур постійно з’являються в садових магазинах. По-перше для того, щоб розширити асортимент та продемонструвати покупцю, що він може обрати будь-що на свій смак. По-друге, багато городників любить ставити експерименти, і деякі рослини вирощують не заради врожаїв, а заради цікавого результату.
Так у погоні за хорошими плодами деякі садівники потрапляють у пастку цікавості і замість того, щоб обрати хороший овоч, вимушені возитися все літо з культурою, яка в результаті абсолютно нічого не дасть, або віддячить по мінімуму.
Які 5 овочів ніколи не дають хороших врожаїв

Що ж це за овочі такі, про існування яких всі знають, але вони продовжують продаватися? Велика кількість господинь, наприклад, звертає свою увагу на артишоки, адже вони немало коштують в магазинах, і добре куштують в різних стравах. Але проблема в тому, що по-перше, для них занадто холодно в Україні до настання середини червня, а по-друге, вони вимагають дуже багато простору, і дуже багато догляду.
В результаті урожаю або немає, або він дуже скромний.
Рогата диня, тобто ківано, також ніколи не виправдовує очікування, адже плоди дає несмачні, з товстою шкіркою і в результаті їх ніхто не їсть. Для цього екзотичного плоду наш клімат просто не підходить, і хоча його насіння продають, він здебільшого використовується просто для експериментів.
Якщо у вас є бажання виростити фіолетові помідори, це також погана ідея, коли мова заходить ще і про великі врожаї, адже попри свою естетичність, вони абсолютно не цікаві з точки зору використання овочів в кулінарії, а також консервації. Фіолетові помідори підходять для поповнення колекції, чудового досвіду, і не більше.
Декоративні гарбузи часто саджаються господинями з думкою про те, що вони потім ще їх будуть використовувати в кулінарії, але це не так. Виростають плоди маленькими, і вони абсолютно не годяться для вживання в їжу. Це лише естетика, і нічого більше.
Кукамелон, відомий також як “мишачі дині”. Можна намагатися виростити їх в Україні, адже їм не підходить клімат, і вони також родять дуже несмачними і абсолютно не підходять для вживання в їжу. Ви їх спробуєте, розчаруєтеся, і більше не захочете вирощувати. Мало того, ця культура може ще й перерости у справжню катастрофу, так як почне захоплювати ділянку.