Важливо знати, як це робити: 3 моменти щодо посадки полуниці навесні – ягоди розміром з кулак

Зазвичай висадка полуниці відбувається саме навесні, але не так просто проходить цей процес - основні правила, яких слід дотримуватись, щоб потім смакувати солодкими ягодами.

Весна – це той час, коли більшість городників висаджують рослини на ділянці, зокрема полуницю. Чи вийде отримати великий і солодкий врожай, залежить саме від правильного вибору сорту та підготовки розсади. Важливо обрати місце дорозі саджанці з міцною кореневою системою. Відростки коренів мають бути не менше 7 см, а коренева шийка має бути діаметром 5 міліметрів. На рослині повинно бути не менше пʼяти листочків – ця цифра свідчить про її життєздатність.

Перший етап

Якщо коренева система суха, саджанці необхідно помістити у воду, додавши туди стимулятор росту на пів години. Також перед посадкою розсаду слід зберігати в затіненому місці у відкритій ємності, щоб вона не пересихала.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні

Другий етап

При підготовці до посадки полуниці потрібно правильно підготувати грядки. Спершу слід очистити ділянку від бурʼянів та залишків рослин, які залишись ще з попереднього сезону. Після цього землю потрібно перекопати, а потім зрівняти за допомогою грабель.

Третій етап

Молоді саджанці варто розмістити в лунках, відстань між ними має бути 30 см. Кожну лунку рекомендується збагатити перегноєм. Важливо підготувати кореневу систему і перед посадкою занурити її в ґрунтову бовтанку.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні

Для маленьких полуничних кущів, глибина лунки повинна бути не менше 7 см. Під час висадки необхідно розправити коріння, після цього лунку присипати землею та утрамбувати. Після цього етапу варто подбати про мульчування. Для цієї процедури ідеально підійде солома або агроволокно. Якщо ви не полили лунки перед посадкою, то зробіть це після висаджування рослин.

Важливу роль відіграє місце на ділянці. Найкраще вирощувати її на південно-західній стороні, де буде достатньо світла для культури. Не можна садити полуницю там, де минулого року росли пасльонові культури – помідори, перець, баклажани. За місяць до посадки потрібно обробити землю від шкідників і хвороб. Регулярно видаляйте бурʼяни з грядок, адже вони знижують врожай.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?