Весна – це той час, коли більшість городників висаджують рослини на ділянці, зокрема полуницю. Чи вийде отримати великий і солодкий врожай, залежить саме від правильного вибору сорту та підготовки розсади. Важливо обрати місце дорозі саджанці з міцною кореневою системою. Відростки коренів мають бути не менше 7 см, а коренева шийка має бути діаметром 5 міліметрів. На рослині повинно бути не менше пʼяти листочків – ця цифра свідчить про її життєздатність.
Перший етап
Якщо коренева система суха, саджанці необхідно помістити у воду, додавши туди стимулятор росту на пів години. Також перед посадкою розсаду слід зберігати в затіненому місці у відкритій ємності, щоб вона не пересихала.

Другий етап
При підготовці до посадки полуниці потрібно правильно підготувати грядки. Спершу слід очистити ділянку від бурʼянів та залишків рослин, які залишись ще з попереднього сезону. Після цього землю потрібно перекопати, а потім зрівняти за допомогою грабель.
Третій етап
Молоді саджанці варто розмістити в лунках, відстань між ними має бути 30 см. Кожну лунку рекомендується збагатити перегноєм. Важливо підготувати кореневу систему і перед посадкою занурити її в ґрунтову бовтанку.

Для маленьких полуничних кущів, глибина лунки повинна бути не менше 7 см. Під час висадки необхідно розправити коріння, після цього лунку присипати землею та утрамбувати. Після цього етапу варто подбати про мульчування. Для цієї процедури ідеально підійде солома або агроволокно. Якщо ви не полили лунки перед посадкою, то зробіть це після висаджування рослин.
Важливу роль відіграє місце на ділянці. Найкраще вирощувати її на південно-західній стороні, де буде достатньо світла для культури. Не можна садити полуницю там, де минулого року росли пасльонові культури – помідори, перець, баклажани. За місяць до посадки потрібно обробити землю від шкідників і хвороб. Регулярно видаляйте бурʼяни з грядок, адже вони знижують врожай.