Чого не можна робити з полуницею навесні? Ці 3 дії залишать вас без врожаю одразу

Кожного сезону ми з нетерпінням чекаємо на врожай полуниці. Але іноді наші старання можуть призвести до абсолютно відмінних результатів. Чого не варто робити зараз?

Якщо за полуницею правильно доглядати, вона може віддячити неймовірними врожаями. Невеличкі кущики здатні дати відра ягід, які потім відправляться на консервацію чи будуть вживані у свіжому вигляді.

Але навіть найменші помилки можуть призвести до того, що вважаю ми не побачимо як своїх вух. Інколи нам здається, що ми робимо все абсолютно правильно, але потім отримуємо рівно протилежний результат. Що ми можемо зробити не так навесні, аби залишитися без довгоочікуваних ягід?

Які процедури не можна проводити з полуницею навесні

Секрет солодкої та дуже крупної полуниці
Експерт розповів, які процедури не можна проводити з полуницею навесні

Перш за все, це пересадка. Звичайно, пересаджувати полуницю необхідно раз в декілька років, але краще це проводити восени, а не навесні. Рослини будуть переживати сильний стрес, вимагатимуть час на вкорінення та розвиток кореневої системи, і відповідно не зможуть порадувати вас хорошими врожаями.

Як правильно обрізати полуницю в квітні
Експерт розповів, які процедури не можна проводити з полуницею навесні

Відсутність обробки інсектицидом. Це також вельми популярна причина. Справа в тому, що на вашій ділянці міг давно завестися ягідний жук, про якого ви ні сном ні духом. І він дуже ефективно зрізає усі квітки на кущах полуниці вночі, залишаючи вам абсолютно нічого. Якщо він не встигне зробити це з квіткою, зробить вже із зеленим плодом. Побороти його дуже важко, тому необхідно працювати на випередження.

Ще одною популярною причиною є неправильний підбір добрив. Так, великий вміст азоту може спричинити зростання листя та вусиків, а увесь ресурс рослини піде не в ягоди.

Так, така підживка сподобається полуниці, вона почне розростатися та укріплятися. Втім, про ягоди навіть мови йти не буде.

І не забувайте, що полуниця потребує постійної уваги. Зрізайте вусики, якщо хочете, аби вона витрачала всі свої сили на формування плодів, не забувайте мульчувати та поливати.

Схожі статті

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.

Як заморозки у квітні 2025 вплинуть на плодові дерева: садівники та аграрії дали відповідь

Весняна погода настільки мінлива, що в якийсь момент може піднести дуже неприємні сюрпризи. Наприклад, як у квітні 2025 року, коли несподівано посеред весни випав сніг.

Чи можна прискорити дозрівання винограду? 3 способи, які вже встигли перевірити садівники

Щоб отримати хороший урожай винограду, потрібно буде трохи попрацювати, адже ця культура потребує особливої ​​уваги та догляду. Розкриваємо усі секрети.

Плодів менше, ніж очікувалося, або їх зовсім немає: чому сад дає збій – ще можна все вирішити

Щороку дачники доглядають свій сад в надії отримати великий урожай наприкінці сезону. Але іноді осінь приносить лише розчарування. Чому так відбувається?