Якщо за полуницею правильно доглядати, вона може віддячити неймовірними врожаями. Невеличкі кущики здатні дати відра ягід, які потім відправляться на консервацію чи будуть вживані у свіжому вигляді.
Але навіть найменші помилки можуть призвести до того, що вважаю ми не побачимо як своїх вух. Інколи нам здається, що ми робимо все абсолютно правильно, але потім отримуємо рівно протилежний результат. Що ми можемо зробити не так навесні, аби залишитися без довгоочікуваних ягід?
Які процедури не можна проводити з полуницею навесні

Перш за все, це пересадка. Звичайно, пересаджувати полуницю необхідно раз в декілька років, але краще це проводити восени, а не навесні. Рослини будуть переживати сильний стрес, вимагатимуть час на вкорінення та розвиток кореневої системи, і відповідно не зможуть порадувати вас хорошими врожаями.

Відсутність обробки інсектицидом. Це також вельми популярна причина. Справа в тому, що на вашій ділянці міг давно завестися ягідний жук, про якого ви ні сном ні духом. І він дуже ефективно зрізає усі квітки на кущах полуниці вночі, залишаючи вам абсолютно нічого. Якщо він не встигне зробити це з квіткою, зробить вже із зеленим плодом. Побороти його дуже важко, тому необхідно працювати на випередження.
Ще одною популярною причиною є неправильний підбір добрив. Так, великий вміст азоту може спричинити зростання листя та вусиків, а увесь ресурс рослини піде не в ягоди.
Так, така підживка сподобається полуниці, вона почне розростатися та укріплятися. Втім, про ягоди навіть мови йти не буде.
І не забувайте, що полуниця потребує постійної уваги. Зрізайте вусики, якщо хочете, аби вона витрачала всі свої сили на формування плодів, не забувайте мульчувати та поливати.