Як зекономити на добривах за допомогою вугільної золи: 2 речі, які вам необхідно знати

Будь-який городник, який хоче отримати рясні врожаї влітку, береться за внесення добрив навесні. І на це може піти чимало коштів. Як знизити витрати?

Як правило ми зупиняємо свій погляд на комплексних добривах, які містять в собі велику кількість найрізноманітніших елементів, і таким чином усуваємо не тільки ті дефіцити, про які ми знаємо, але і ті, про які можемо навіть не здогадуватися.

Навесні можна вносити різні підживлення, але звичайно орієнтуватися на вимоги певних рослин, так як їхні вподобання можуть значно відрізнятися.

Як використовувати вугільну золу для городу

Городники пояснили, як правильно підготувати грядки для посадки овочів навесні
Експерт розповів, як використовувати вугільну золу для городу

Потребу купувати комплексні добрива можна усунути через наявність у вас вугільної золи. Але, перш за все, необхідно пам’ятати, що у її складі можуть бути важкі метали, і користуватися нею необхідно з обережністю. Зокрема, краще зробити низьку концентрацію, ніж перегнути палицю та нашкодити жителям свого саду.

Що ж необхідно зробити? Для початку визначитися з тим, що саме ви будете підживлювати. Справа в тому, що вугільна зола робить середовище лужним, а отже не підходить для рослин, які віддають перевагу кислому.

Також необхідно золу добре просіяти, та розбавити у значній кількості води. Краще покласти невелику кількість продукту, аби уникнути збільшення концентрації азоту в грунті, що в свою чергу може зменшити плодоношення і спровокувати зростання великої кількості листя.

Також майте на увазі, що після цього вносити сечовину або коровʼяк зовсім не варто: вони також містять у своєму складі азот, і можуть просто перенаситити землю даним елементом, що призведе навіть до пошкодження коріння рослин.

Вугільну золу дозволяється вносити декілька разів за сезон у невеликій кількості. Також вона може стати природним захистом від різних шкідників, включаючи слимаків, які її не виносять. Якщо ви помітити, що зола навпаки пригнічує рослини, експериментувати більше не варто.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.