Якщо не хочете втратити врожай: без цієї простої дії полуниця не прокинеться – коли почати

Навіть досвідчені городники забувають про цю дуже важливу процедуру, яку обов'язково необхідно зробити навесні, щоб полуниця прокинулася і принесла щедрий урожай.

Якщо ви хочете, щоб полуниця щороку радувала рясним урожаєм, не варто забувати про її догляд. Особливо важливо приділити увагу рослинам на початку сезону, коли вона тільки починає прокидатися після зими.

Отже, досвідчені городники знають, що перші роботи на полуничних грядках розпочинаються в середині березня, коли сходить останній сніг. У цей період необхідно зняти укриття, очистити грядку від сміття та торішньої мульчі та провести ретельний огляд усіх кущів. Напевно, ви виявите рослини, які не пережили зиму. Після прибирання ті кущі, які змерзли, необхідно викопати та викинути якомога далі від городу. На їх місці потім можна посадити нові рослини, а поки що необхідно допомогти відновитися решті.

Секрет солодкої та дуже крупної полуниці
Секрет солодкої та дуже крупної полуниці

Починати роботу можна лише після того, як ґрунт прогріється до +12 градусів. Насамперед необхідно зробити процедуру, яка допоможе кореневій системі. Для цього грядку необхідно зволожити. Зазвичай її поливають у кілька заходів. Після цього слід накрити кущі полуниці спанбондом. Однак перед тим необхідно встановити невисокі дуги, на які закріплюватиметься матеріал із полімеру. Також рекомендується замульчувати полуницю дозрілим компостом, який не тільки захистить коріння від несподіваних заморозків, а й насичувати рослини поживними речовинами. Таким чином ви забезпечуєте кущам комфортні умови – захист від опіків сонячних променів, а також активному нарощуванню молодого листя.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення
Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Трохи пізніше полуницю необхідно підживити, але краще це зробити, коли кущі трохи зміцніють і відновляться.

Зазначимо, що заходи, які були проведені з полуницею напровесні відіграють дуже важливу роль і є основою майбутнього щедрого врожаю, тому не ігноруйте їх.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.