Серед основних причин появи кислого смаку у полуниці називають неправильний вибір сорту та несприятливі погодні умови. Якщо ви зіткнулися з цим, то вже нічого не виправити. Проте решту ще можна легко усунути.
Наприклад, налагодити правильний полив. Грунт під кущами має бути злегка вологим, але не мокрим. Полуницю поливають при необхідності орієнтуючись на погодні умови. Після поливу необхідно обов’язково розпушувати землю.

Також на смак полуниці впливає нестача сонця, тому перш ніж висаджувати полуницю, виберете для неї місце. Вам потрібно знайти сонячні місця на городі. Якщо такого місця немає, то навесні чи восени проведіть обрізку дерев – у півтіні ягода відчуватиме набагато краще, ніж у повній тіні.
Ще одна причина, через яку полуниця стає кислою – це занадто загущена посадка. Щоб виправити ситуацію, дотримуйтесь схеми висадки саджанців. Оптимальна відстань між кущами має становити приблизно 30 см, а між рядами – від 50 до 70 см.

На появу різкого погіршення смаку полуниці впливає неправильне підживлення. Щоб виправити ситуацію, складіть план залежно від фаз розвитку рослини. Наприклад, навесні полуниця найбільше потребує добрив на основі азоту. У період бутонізації та зростання плодів у підживленні повинен переважати калій. Після збирання врожаю, щоб підготувати кущі до зимівлі, вносять калійно-фосфорні склади.
Також на смакові якості полуниці впливають хвороби. Щоб уникнути подібних неприємностей, краще діяти на випередження та проводити щороку профілактику. Для обприскування кущів можна використовувати фітоспорин та інші препарати.

Ще одна причина кислоти у полуниці – це її вираз, тому кожні 4 роки необхідно проводити “омолодження” сорту та пересаджувати кущі на інші місця.