Декілька років томат “Монгольський карлик” вважали найпопулярнішим серед низькорослих сортів для відкритого ґрунту. Головними його перевагами називали невибагливість у догляді, високу врожайність та смак. Багато хто мріяв посадити його на своїй ділянці. Деякі навіть писли хвалебні позитивні відгуки. Однак після кількох сезонів почали з’являтись і негативні коментарі.

Для частини городників “Монгольський карлик” не виправдав очікувань і став справжнім розчаруванням, а дехто навіть вніс його до свого “чорного списку”. Ми знайшли реальні коментарі городників, які за пунктами розписали всі претензії до найпопулярнішого сорту.
Одна з господарок зізналася, що давно хотіла цей сорт помідорів. Найбільше її приваблювало його надраннє дозрівання та здатність давати врожай навіть у коротке, холодне та дощове літо. На етапі вирощування розсади претензій не було – “Монгольський карлик” залишався компактним. Після висадки у відкритий ґрунт на початку травня під агроспан помідор дуже довго не хотів рости.

Врожайність справді була великою, але меншою за заявлену (10 кг з куща). Зате жоден помідор не захворів. Проте городницю сильно розчарував смак, який виявився набагато кислішим і водянистішим, ніж було заявлено.
“Якщо ви любите солодкі томати, то Карлик не ваш варіант”, – писала городниця.
Також були претензії щодо щільності. Помідори виявилися надто м’якими та дуже погано зберігалися. У кінці вегетаційного періоду томати захворіли бурою плямистістю, вершинною та сірою гниллю, тому це теж вплинуло на її негативний відгук.

Натомість застосування помідорів дуже порадувало. Він не тільки використовувався в салатах, а й у консервації, через те, що маса та розмір плоду були ідеальними і становили від 70 до 100 г.
Підводячи всього городниця зазначила, що сорт справді непоганий і підходить для ледарів, але далеко не такий унікальний, яким його розрекламували.
Зазначимо, що смак помідорів залежить не лише від вибраного сорту, а й за якістю догляду. Важливу роль відіграють погодні умови та якість ґрунту.