Малину відносять до невибагливих рослин, яка вимагає мінімального догляду, але іноді садівники стикаються з проблемою, коли зовні здоровий кущ добре відцвів, але з якоїсь причини не дав урожаю. Чому так відбувається?

Одна з найчастіших причин відсутності ягід – це брак вологи. Відомо, що малина дуже вологолюбна культура. Особливо вона потребує води в період цвітіння та формування плодів і якщо в цей час на вулиці стоїть спека і немає дощів, вона цілком може відреагувати малою кількістю ягід на кущах. І тут необхідно забезпечити полив. Достатньо один раз рясно зволожити коріння малинника, яке знаходиться на глибині не менше ніж 30 см. Після, якщо погода не зміниться, поливати кущі протягом усього періоду цвітіння та зав’язування плодів.
Щоб волога зберігалася довше, досвідчені садівники рекомендують вдатися до мульчування скошеною травою, соломою або перегноєм.

Відсутність плодів малини також може бути пов’язана з віком куща. Якщо не плодоносять надто молоді рослини, це абсолютно нормально. рясний урожай з’явиться лише через 2 роки після посадки. Якщо вашій малині виповнилося 10-12 років, то їй потрібна пересадка та радикальне омолодження.
Ще одна причина мізерного врожаю малини або повної відсутності ягід – це надмірне загущення посадки. Кущі, які занадто щільно ростуть один від одного, отримують мало освітлення, повітря і живлення, тому не в змозі принести врожай.

Виправити ситуацію допоможе регулярне обрізання, яке проводять на початку сезону. При обрізанні на одному погонному метрі потрібно залишити не більше 20 пагонів. Зайві, навіть якщо вони міцні та здорові, необхідно обрізати біля самої основи.