“Зелененькі” вам віддячать великою кількістю плодів: як правильно поливати огірки в 2025-му

Від правильного поливу багато чого залежить та саме він здатний вплинути на врожайність огірків у кращу сторону - як і коли проводити цю процедуру?

Для того, щоб отримати врожай соковитих огірків і без гіркоти, необхідно дотримуватись чітких правил поливу, які залежать від етапу росту рослини та погодних умов. На початку вегетаційного періоду, до моменту цвітіння, полив достатньо проводити раз на тиждень. Після початку цвітіння та до збору врожаю полив слід збільшити – один раз на три дні, а в спекотні дні щодня. Найкращим часом для цього є ранок або вечір, коли сонце вже не таке пекуче.

Щоб волога проникала глибоко – до 35-45 см, під кожен кущ слід виливати щонайменше пʼять літрів води, орієнтуючись на стан ґрунту. Полив потрібно здійснювати під корінь, щоб волога не потрапляла на листя, адже огірки чутливі до грибкових захворювань, які розвиваються при підвищеній вологості.

Городники розповіли, як правильно поливати огірки, щоб не гірчили
Городники розповіли, як правильно поливати огірки, щоб не гірчили

Після поливу ґрунт навколо кущів ущільнюється, а це в свою чергу негативно впливає на ріст культури. Рекомендується регулярно розпушувати ґрунт, щоб запобігти утворенню твердої кірки на поверхні. Якщо ретельне розпушування неможливе, ефективним буде проколювання ґрунту вилами на 4 см. Також можна замульчувати землю, адже шар мульчі буде утримувати вологу та значно зменшить ріст бурʼянів. Для цього використовують компост, перепрілу тирсу, торф, скошену траву.

Огірки потребують регулярного підживлення на різних етапах розвитку. Перше проводиться через два тижні після пересадки розсади, друге в період формування бутонів, третє на етапі активного цвітіння і під час плодоношення.

Городники розповіли, як правильно поливати огірки, щоб не гірчили
Городники розповіли, як правильно поливати огірки, щоб не гірчили

Якщо ж ґрунт є недостатньо родючим і рослини розвиваються надто повільно, доцільно вносити окремі мікроелементи з урахуванням потреб культури. Дотримуючись цих базових рекомендацій щодо догляду рослини, можете вже заздалегідь готувати відра для збору врожаю, адже він точно буде рекордним і нереально смачним.

Схожі статті

NPK 16:16:16 – одразу +50% урожаю: ідеальне добриво для саду, городу та навіть газону

Цей засіб дуже економний, адже є 3в1. При цьому, він містить все те, що потрібно для росту та розвитку дерев, кущів, овочів, квітів і навіть газонів. Варто спробувати всім!

Встигніть до 20 червня 2025: 6 рослин, які треба обрізати прямо зараз – не проґавте

Літо – це сприятливий час не лише для підгодівлі рослин на городі, а й для обрізки деяких квітів – чому це так важливо зробити саме в червні 2025?

Попелиця сиплеться, тільки-но бачить, як ви підходите з цим: 1 секрет дачників з Харківщини

Для багатьох городників попелиця може стати найголовнішим викликом в сезоні, особливо, якщо її популяція збільшується не по днях, а по годинах.

Цвіте і пахне – найкраща підживка знайдена! Поливаю цим троянду з року в рік, і в 2025 теж

Троянди будуть цвісти довго й пишно, якщо ви будете за ними доглядати і надавати необхідні поживні речовини для рясного цвітіння – чим полити квіти?

Молоко ллється, плоди наливаються: які 5 овочів можно підживити ним – так роблять в Одесі

У вашому саду є велика кількість різних овочей, які будуть вдячними за підживлення, що виготовляється з молока. Розповідаємо детальніше про них у нашому матеріалі.

1 продукт – і “море” огірків буде на грядці: чим полити овоч для шаленого врожаю в 2025-му

Червень підходить до кінця, а ви ще досі не підгодували огірки – саме час це зробити. Чим і коли полити "зелененькі", щоб врожайність зросла вдвічі.