Вишні та черешні більше не будуть червивими: 1 препарат, який треба розчинити у воді

Коли вишні стають червивими, вже і їсти їх не хочеться, і для консервації вони не підходять. Але якщо черв'яки вже "наробили справ", то пізно про щось думати. Тому краще діяти заздалегідь.

Червиві вишні та черешні збирає майже кожен садівник. І якщо їх небагато, то це неприємно, але не критично. А от коли зіпсовано більшість врожаю, тоді проблема серйозніша. Тож варто обробити вишні заздалегідь. І особливо це важливо зробити тим господарям, які щороку збирають ягоди з черв’яками всередині.

Але спершу варто зрозуміти, чому взагалі ягоди стають червивими. Все через вишневу муху. Саме вона відкладає яйця, причому зазвичай ще у зелені плоди. З них з’являються личинки — це ті черв’ячки, яких ви знаходите, щойно розкриваєте ягоду. Тобто проблема виникає не тоді, коли вишні або черешні дозрівають чи висять вже червоні та майже готові до збору. Тому й обробляти дерева треба значно раніше — ще після цвітіння.

Садівники назвали засіб проти черв'яків у вишнях і черешнях
Садівники назвали засіб проти черв’яків у вишнях і черешнях

Тобто коли цвіт вже опав та почали формуватися зав’язі, починайте обробку. Але чим? Найкращим рішенням для цього є Актеллік. Так, не якісь народні рецепти, бо навіть якщо вони й спрацюють, то не так ефективно, як би того вам хотілося. Обприскувати дерева краще в суху та безвітряну погоду. Якщо буде дощ, тоді препарат змиється. А сильний вітер просто не дозволить нормально рівномірно обробляти дерева.

Актеллік, до речі, можна комбінувати з Хорусом. У цьому випадку вишні та черешні будуть захищені не тільки від вишневої мухи, а ще й від різних неприємних хвороб. Якщо в магазині не знайшлося Актелліку, то можна купити Енжіо. Це дуже хороший інсектицид, який ефективно працює проти великої кількості шкідників. Енжіо аналогічно можна та навіть варто комбінувати з Хорусом. Після цього ягоди не червивітимуть.

Схожі статті

Попелиця на трояндах, що п’є сік з пелюсток і бутонів: швидка дія проти неї з 2 компонентів

Всі до останньої попелиці втечуть з пелюстків троянд раз і на весь сезон-2025. Обробити троянди для цього варто вже зараз, оскільки, вони досі можуть не розпускатися через шкідників.

У червні 2025 року на Полтавщині прогнозують до 4 хвиль спеки – ось як підготувати огірки

Часто причиною невдалого врожаю є спека, а саме ігнорування високої температури для ваших рослин – що зробити з огірками, щоб зібрати рекордний врожай в 2025-му?

Влітку на Вінниччині “годують” кабачки не добривом, а звичайною крупою – океан врожаю

Потужне добриво для кабачків у Вінницькій області готують не з курячого посліду або магазинних добрив. Городники вигадали новий лайфхак – відібрали пшоно в курочок і зробили з нього поживний настій.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Одещині полити перець після посадки в ґрунт в 2025

Якщо ви вже встигли посадити перець у відкритий ґрунт, тоді саме час його підживити – що радять внести досвідчені городники під кожен кущ цієї культури?

Понад 13 кг з одного куща: полийте картоплю цим до кінця червня – не добриво, а чемпіон 2025

Кожен городник, коли налаштований отримати величезний врожай картоплі, робить все можливе для того, щоб так сталося – чого саме потребує бульба в червні?

До 15 червня – одне, після 15 червня – інше: 2 добрива для перців, які треба знати, коли давати

Вирощування солодкого перцю на домашньому городі має свої нюанси. Один з них стосується підживлення. Які добрива та коли вносити – розповідаємо читачам "Сенсації".