Пирій – один із найживучіших бур’янів, який може швидко заполонити город, ділянку чи двір. Але чи варто його повністю викорінювати? Досвідчені садівники знають, що впоратися з ним можна створивши для нього такі умови, за яких він не буде активно рости.
Щоб пирій не заполонив ділянку, потрібно дотримуватися кількох простих правил. По-перше, землю не можна залишати без догляду. Якщо не слідкувати за нею протягом сезону, бур’ян буде рости ще активніше. По-друге, коріння пирію потрібно видаляти повністю. Якщо залишити навіть маленький шматочок, він швидко проросте знову.
Ще один ефективний спосіб — це мульчування. Вкриваючи землю органічною мульчею або агроволокном, пирій навіть не матиме шансу на те, аби прорости. Зробити мульчу вдома самостійно досить просто. Це може бути суміш із опалого листя, соломи, сіна, тирси, деревної тріски, компосту. Деякі городники навіть радять використовувати картон, або папір. Утім, на це наважуються не всі. Хоча, картон ефективно пригнічує ріст бур’янів між рядками.

Крім цього, щоб впоратися з пирієм можна використовувати сидерати. Тобто, садити й вирощувати рослини, які не дають шансу пирію навіть проростати. Це може бути люпин, жито, біла гірчиця, фацелія та конюшина. Вони створюють такий щільний покрив, що бур’янам просто немає місця, де можна було б рости. А корені білої гірчиці пирій просто не переносить. Усе тому, що вони виділяють специфічні для нього речовини.
Також, щоб пирій не ріс активно у городі, землю зайвий раз не бажано перекопувати, розпушувати та загрібати. Якщо вже це й робити, то бути дуже уважними до залишків коренів пирію. Тому що, корінці та ще й розпушування ґрунту, ще активніше сприятиме росту цього бур’яну.