Як вивести пирій зі свого городу? 3 дієві методи, перевірені часом і нашими бабусями

Наші бабусі та мами чудово справлялися з бур'янами, не витрачаючи на це багато часу. А сучасне покоління, маючи доступ до технологій, часто не знає, як ефективно контролювати ріст пирію.

Пирій – один із найживучіших бур’янів, який може швидко заполонити город, ділянку чи двір. Але чи варто його повністю викорінювати? Досвідчені садівники знають, що впоратися з ним можна створивши для нього такі умови, за яких він не буде активно рости.

Щоб пирій не заполонив ділянку, потрібно дотримуватися кількох простих правил. По-перше, землю не можна залишати без догляду. Якщо не слідкувати за нею протягом сезону, бур’ян буде рости ще активніше. По-друге, коріння пирію потрібно видаляти повністю. Якщо залишити навіть маленький шматочок, він швидко проросте знову.

Ще один ефективний спосіб — це мульчування. Вкриваючи землю органічною мульчею або агроволокном, пирій навіть не матиме шансу на те, аби прорости. Зробити мульчу вдома самостійно досить просто. Це може бути суміш із опалого листя, соломи, сіна, тирси, деревної тріски, компосту. Деякі городники навіть радять використовувати картон, або папір. Утім, на це наважуються не всі. Хоча, картон ефективно пригнічує ріст бур’янів між рядками.

Садівники пояснили, як унеможливити появу пирію в городі та на ділянці
Садівники пояснили, як унеможливити появу пирію в городі та на ділянці

Крім цього, щоб впоратися з пирієм можна використовувати сидерати. Тобто, садити й вирощувати рослини, які не дають шансу пирію навіть проростати. Це може бути люпин, жито, біла гірчиця, фацелія та конюшина. Вони створюють такий щільний покрив, що бур’янам просто немає місця, де можна було б рости. А корені білої гірчиці пирій просто не переносить. Усе тому, що вони виділяють специфічні для нього речовини.

Також, щоб пирій не ріс активно у городі, землю зайвий раз не бажано перекопувати, розпушувати та загрібати. Якщо вже це й робити, то бути дуже уважними до залишків коренів пирію. Тому що, корінці та ще й розпушування ґрунту, ще активніше сприятиме росту цього бур’яну.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?