Щоб збирати з огіркових кущиків плоди відрами, треба потурбуватися, аби поряд обов’язково зростала квасоля. Це найкращий сусід для огіркових ліан. Вона насичуватиме землю азотом, від чого огірочки ростимуть, немов на дріжджах.
Можете висадити квасолю чи її замінник горох по периметру, а ще у міжряддях. Восени навіть стебла не доведеться прибирати – прикопаєте, і вони ідеально підживлять ґрунт до наступного сезону.

Також десь дуже близенько висадіть рядочок кукурудзи. Стебла виростуть височенькими й захищатимуть огіркову плантацію від спеки та різких поривів вітру. Затінення від цієї рослини буде достатньо, щоб наші огірочки не посохли й не попеклися на сонці.
Якщо синоптики обіцяють занадто посушливе літо, тоді біля огірків має неодмінно бути соняшник. Це не лише затінок від високих стебел, але й чудове збереження вологості землі, коли довкола все засихає.

На соняшникові стебла огірки зможуть опиратися й тягнутися догори. Тим часом відбуватиметься природна вентиляція, і ваші огірочки вдадуться рівненькими, хоч на виставку відправляй.
Замість мульчі можете просто висадити у міжряддях салат чи шпинат. Ця зелень не дозволить селитися бур’янам. А ще захистить огіркові грядки від випаровування з землі вологи.
Щоб шкідники ніколи не навідувалися на вашу ділянку з огірками, посійте десь поряд кріп, м’яту чи базилік. Ці ароматні трави відлякуватимуть попелицю, білокрилку й павутинного кліща. Ну, і природно створюватимуть природний затінок для овочів.