Щодня по великій банці: як збільшити врожай полуниці в 2 рази – обов’язково зробіть це на городі

Ці прості дії допоможуть отримати багатий урожай смачної, ароматної та солодкої полуниці. Щодня ваші сусіди будуть збирати по жменьці, а ви по великій банці!

Полуниця вважається не примхливою культурою, яка здатна давати врожай у будь-яких більш-менш стерпних умовах. Однак, яким він буде – скромна жменька з куща чи ціла банка, залежить лише від вас. Якщо ви налаштовані виростити хороший урожай полуниці, то обов’язково прислухайтеся до цих порад від досвідчених городників, які точно знають, що кажуть.

Отже, про якісне плодоношення полуниці варто подумати ще на етапі вибору місця для посадки, також потрібно обов’язково приділити увагу правильному поливу, підживленню, захисту від хвороб/шкідників та підготовці до зими.

 Як збільшити врожай полуниці вдвічі
Як збільшити врожай полуниці вдвічі

Щоб урожай полуниці радував щороку, потрібно вибрати для неї сонячне, приховане від сильного вітру місце з пухким родючим ґрунтом нейтральної або слабокислої реакції, без застою зайвої води. Бажано, щоб поряд не росли плодові дерева, малина та ожина.

Обов’язково кожні 3-4 роки полуницю потрібно пересаджувати на нове місце. Це не лише сприяє зміцненню її імунітету, а й значно підвищить урожайність.

Перед посадкою на грядки вносять добрива. Зазвичай досвідчені городники вибирають перегній чи компост, а також сульфат калію та суперфосфат.

Через те, що кущі полуниці швидко обростають вусами, які захоплюють простір, а також забирають у рослини харчування, то їх потрібно обережно обрізати. Зробити це можна за допомогою секатора чи ножиць. Тоді всі цінні речовини спрямовані формування майбутнього врожаю. Провести цю процедуру краще 2 рази на сезон – до початку плодоношення та після збирання врожаю.

Важливо не забувати про захист посадок і регулярно проводити профілактичні обприскування від різних шкідників, а також підживлення, яке може у 2-3 рази збільшити врожай.

Городники назвали 5 помилок, через які знижується врожайність полуниці
Городники назвали 5 помилок, через які знижується врожайність полуниці

Не обійтись і без збалансованого поливу. Проте старатися з ним не варто, інакше рослини та ягоди почнуть загнивати, а також будуть водянистими та несмачними.

  • До початку цвітіння за сухої погоди полив потрібно проводити приблизно 1-2 рази на тиждень.
  • У період цвітіння його скорочують і проводять тільки під корінь, щоб не торкнутися квітки і не змити з них пилок.
  • За 14 днів до початку плодоношення і під час дозрівання ягід полуницю поливають тільки в посуху, а після збирання врожаю знову повертаються до графіка – 1-2 рази на тиждень.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.