Урожай-марафон 2025: 2 ложки під корінь – і ваші помідори, огірки та перці будуть “буяти”

Домашнє універсальне добриво, яким можна удобряти кілька овочевих культур одразу ж! Це економить час і сили для приготування підкормки. Не вартує нічого, а допоможе томатам, огіркам і перцю.

Всі садівники знають, що немає нічого кращого, аніж коли є щось універсальне. Насамперед, підживка, якою б можна було удобрити декілька овочевих рослин за один раз. А не розводити, й не готувати, під кожну культуру окрему підкормку. І такий засіб є! До того ж, домашній, універсальний і вартує абсолютно копійки.

Таким чудо-добривом є настій із бур’янів, що містить в своєму складі чималу кількість поживних речовин. Для того, щоб його приготувати, городникам потрібно нарвати свіжої кропиви, подорожника, кульбаби та лободи. Все це слід добре подрібнити, скласти в одне відро й ретельно перемішати. Таку кількість бур’яну потрібно нарвати в рівномірній пропорції: трішки того, того і того. Загалом, усе має поміститися на пів відра. А другу частину ємності слід наповнити водою. Тобто, 50% відра бур’янів і стільки ж, рідини. Заливати бажано теплою водою. Настоюватися така суміш має протягом п’яти-семи днів.

Садівники пояснили, з якою підживкою томати, огірки та перець підуть в ріст
Садівники пояснили, з якою підживкою томати, огірки та перець підуть в ріст

Через тиждень городник має перейти до наступного кроку приготування цього добрива, а саме — проціджування. Для цього можна використати велике сито або марлю, яке слід покласти на пусте відро чи будь-яку іншу ємність. В результаті, слід пропустити готове добриво, що настоювалося сім днів поспіль, через це сито або марлю. Тверді частинки бур’янів залишаться зверху на марлі, а у ємності опиниться чиста рідина для підживлення овочів. Якщо після першого проціджування залишилися ще якісь дрібні частинки, то цю процедуру можна повторити ще раз.

Перед тим, як почати поливати овочі, цю підживку бажано розвести теплою водою у співвідношенні 1:10. Туди ж додати дві столові ложки деревного попелу, й можна переходити до поливу помідорів, огірків та перцю. Бажано робити це під корінь рослин, а не так, щоб суміш потрапляла їм на листочки.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.