Замочую часник на 15 хвилин в цьому перед посадкою – і зубці не гниють: потрібна 1 ложка соди

Багато городників перед посівом часнику на грядки замочують зубчики у розчині соди. Для чого це робиться і який ефект надає подібна процедура – читайте в нашому огляді.

Часник – популярна городня культура, яка потребує певного догляду та дотримання деяких правил посадки. Як обробити зубчики перед посадкою та які засоби використовувати – читайте в статті від “Сенсації”.

Серед багатьох городників поширена думка про те, що зубчики часнику перед посадкою потрібно замочувати в розчині соди. Це особливо стосується озимих сортів. Головна мета такої підготовки – звести на мінімум ризик розповсюдження хвороб, через які ви можете взагалі залишитись без врожаю. Зверніть увагу, що декілька сезонів поспіль хвороби та шкідники часнику можуть взагалі ніяк себе не проявляти. Однак це зовсім не значить, що їх немає в ґрунті.

Навіщо замочувати часник в соді перед посадкою
Навіщо замочувати часник в соді перед посадкою

Захистити висаджувану культуру від небезпеки на грядці допоможе засіб, який є на кожній кухні. І це – сода. Вона не тільки від хвороб захистить, але й від гнилі. Завдяки цьому сипучому порошку зубчики часнику не будуть загнивати в товщі землі.

Замочувати часник в содовому розчині бажано перед посадкою. Розчин для обробки посадкового матеріалу готують наступним чином. В 1 літрі води розчиняють 1 столову ложку соди. Потім в ньому на 15 хвилин замочують зубчики часнику.

Після обробки воду зливають, а часничок ретельно просушують за допомогою паперового рушнику. Також перед посадкою агрономи радять звернути увагу на ґрунт. Ця овочева культура любить рости в рихлій землі. Тому за необхідності ділянку під часник спочатку перекопують, а потім – формують лунки та в кожну з них додають по 1 ложці піску. Після цього можна вносити підживлення та добрива.

Агрономи розповіли, навіщо замочувати часник перед посадкою в розчині соди
Агрономи розповіли, навіщо замочувати часник перед посадкою в розчині соди

Пам’ятайте, що правильна організація місця посадки забезпечить щедрий та здоровий врожай часнику. Не нехтуйте цими правилами і тоді у вас вийде виростити найкращий часник в сезоні.

Схожі статті

1 фінальна підкормка за місяць до збирання врожаю: такого часнику ви ще не бачили

Головне завдання городників за 30 днів до збору врожаю часнику з грядок – це подбати про його характеристики лежкості. Для цього овочевій культурі необхідна фінальна підгодівля.

Часник буде великий і не згниє, якщо посадити його так: ноу-хау від полтавців – лише 3 дії

Городники поділилися новим способом посадки часнику під зиму, завдяки якому він виросте більшим і не гнитиме. Вам потрібно зробити лише 3 дії.

Посадили це, і сад оживає на очах: 1 рослина, а скільки користі – секрет урожаїв з Вінниці

Іноді на задачу необхідно подивитися абсолютно з іншої сторони, щоб зрозуміти, як насправді необхідно з нею обійтися. Розповідаємо в нашому матеріалі, як отримати хороші врожаї.

1 л цього настою – і перці не скидають цвіт що у спеку, що у холод: досвід з Прикарпаття 2025

При недостатній кількості поживних речовин у грунті перець під час цвітіння може скидати цвіт і, як результат – дуже малий урожай, або його повні відсутність. Дізнайтеся, чим краще підживити перець.

Проблема, про яку всі мовчали: чому українці почали масово викорчовувати висаджені павловнії?

Чи прислухалися ви до моди та посадили у себе на ділянці ці дерева? Якщо так, вам необхідно знати деякі тонкощі вирощування павловнії, інакше буде сюрприз!

Після цього підживлення кущі картоплі стали вищими на 15 см: авторський рецепт з Тернопільщини

Це підживлення "пустить в гору" будь-які кущі картоплі. Адже, азот у складі разом із різними мікроелементами, автоматично дорівнює хорошому росту картоплі.