Цвіте і пахне весь сезон: як самостійно розмножити гортензію в 2025 – раз, два – і готово!

Гортензія є неймовірною окрасою будь-якого саду, тож часто садівники вдаються до її розмноження, яке можна провести власноруч - як це робити і коли?

На перший погляд може здатись, що розмноження гортензій є доволі складним процесом, але насправді це не так. Такий процес можна без проблем провести власноруч, не купуючи навіть нові рослини. Найкраще це робити в кінці весни та в перший місяць літа.

Здоровий кущ гортензії має бути віком не менше двох років. Вам знадобиться горщик, який необхідно буде заповнити компостом без торфу. Також рекомендується використати садову сітку або грубозернисту землю, замість перліту.

Садівники розповіли, як самостійно розмножити гортензію
Садівники розповіли, як самостійно розмножити гортензію

Найбільш придатними для укорінення гортензії є здорові пагони, які ще не цвіли та мають м’яку і одерев’янілу структуру. Довжина кожного живця має бути до 15 см із наявністю 3 пар листків. З нижньої частини пагона листя потрібно видалити, а верхнє трохи вкоротити.

Перед посадкою основу живця потрібно занурити у воду, також можна застосувати натуральні стимулятори – сік алое або порошок кориці. Субстрат для живця має бути з суміші компосту без торфу та садової землі чи піску. Глибина посадки 4 см, ґрунт навколо варто ущільнити. Живець краще накрити прозорим пакетом і горщик з ним перемістити в освітлене місце, найкраще підійде півтінь.

Садівники розповіли, як самостійно розмножити гортензію
Садівники розповіли, як самостійно розмножити гортензію

Що стосується догляду, необхідно регулярно поливати рослину, а також щодня варто відкривати мікропарник на 15 хвилин для провітрювання. Перші ознаки вкорінення будуть помітні через 3 тижні. Як тільки живець добре укоріниться, його можна буде пересаджувати. Це можна робити як восени, так і навесні, у відкритий ґрунт або в більший горщик. Якщо живцям надати правильний догляд, то вже через один сезон вони будуть тішити вас своїм неймовірним цвітом і прикрашатимуть всю ділянку.

Схожі статті

Яблуня працює на виснаження: як вчасно її підгодувати у 2025-му – ось як роблять на Полтавщині

Зараз яблуні активно нарощують плоди на гілках, і це доволі затратний процес для них. Усі ресурси ідуть на яблука. Як у такому випадку допомогти рослинам?

Немає вільного місця в городі: ТОП-3 рослини, які сміливо можна посадити в горщиках

Є чимало плюсів того, чому саме ці квіти варто вирощувати в горщику, а не як всі звикли — у відкритому ґрунті! Тому, ті, хто цього ще не робить, можуть спробувати й переконатися самі!

2 л цього розчину під кущик – і картопля дає на 30% більше бульб у липні: вистачить на всю зиму

Городникам не слід розслаблятися й думати, що всі турботи позаду, і картопля сама наростить чималі бульби. Навіть у липні овочеві насадження потрібно підживляти, і тоді урожай вас приємно здивує.

10% дачників знають про це: чому в смородини жовтіє листя і як врятувати врожай влітку

Пожовкле листя смородини свідчить про те, що рослина розвивається неналежним чином, тож потрібно вдатись до певних дій, щоб це виправити – садівники розставили всі крапки над "і".

Маєте час до 30 червня: чим полити полуницю до кінця першого місяця літа – врожаю бути!

Полуниця невибаглива рослина у вирощуванні, але це не означає, що її не потрібно підживлювати для отримання щедрого врожаю – що слід внести під полуничні кущі?

Хворіти не будуть і вродять на славу: чим полити овочі, щоб білокрилка не зʼявлялась в 2025-му

Білокрилку часто можна зустріти на городі, але як тільки ви її помітите, потрібно одразу ж її прибрати, якщо ви хочете зберегти врожай городніх культур – що потрібно зробити?