Плодова гниль (моніліоз) є одним із найпоширеніших грибкових захворювань, які наносять значної шкоди яблуням. Небезпечною ця хвороба стає в період плодоношення, коли зараження відбувається на деревах, і під час зберігання врожаю. Ця інфекція легко поширюється та шкодить плодам.
Ознаками захворювання є поява на яблуках бурої плями, яка швидко збільшується і вкриває весь плід. В результаті м’якуш темніє, стає м’якою і непридатною до споживання. Через 10 днів на поверхні утворюються світлі подушечки – це грибкові спори. Зазвичай ця хвороба дає про себе знати, коли рівень вологості понад 75% і тепле повітря.

Для боротьби з моніліозом потрібно регулярно проводити обрізку дерев і обприскувати їх. Перш за все, потрібно прибрати всі гнилі плоди, і лише потім переходити до санітарної обрізки, прибравши всі пошкоджені, хворі та сухі гілки.
Після цього можна починати обробляти яблуні. Ефективним у боротьбі з моніліозом є обробка розчином сечовини з концентрацією 8%, а також препаратами, які містять мідь 3%. Обробку необхідно проводити не лише по стовбуру і кроні дерева, а й по ґрунту в приствольній зоні.

Після завершення збору врожаю восени слід здійснити обробку яблунь із застосуванням мідного купоросу. Вам знадобиться 100 г препарату розчинити у 10 л води, використовуючи по 2 літри на кожне дерево.
Незважаючи на те, що додаються нові сорти яблук, але дуже мало з них є стійкими до моніліозу. Якщо з року в рік ваші яблуні хворіють, то все ж рекомендується надати перевагу іншим сортам, які є більш витривалими до навколишніх умов і тоді врожайність буде на вищому рівні.