Після травневих заморозків – поспішайте на город: чим обприскати яблуню від моніліозу

Яблуня і моніліоз - не найкращі друзі, але зустрічаються вони одне з одним доволі часто - чим обробити дерево, щоб воно продовжило давати рясні врожаї і смачні плоди?

Плодова гниль (моніліоз) є одним із найпоширеніших грибкових захворювань, які наносять значної шкоди яблуням. Небезпечною ця хвороба стає в період плодоношення, коли зараження відбувається на деревах, і під час зберігання врожаю. Ця інфекція легко поширюється та шкодить плодам.

Ознаками захворювання є поява на яблуках бурої плями, яка швидко збільшується і вкриває весь плід. В результаті м’якуш темніє, стає м’якою і непридатною до споживання. Через 10 днів на поверхні утворюються світлі подушечки – це грибкові спори. Зазвичай ця хвороба дає про себе знати, коли рівень вологості понад 75% і тепле повітря.

Садівники розповіли, чим краще обприскати яблуню від моніліозу в 2025
Садівники розповіли, чим краще обприскати яблуню від моніліозу в 2025

Для боротьби з моніліозом потрібно регулярно проводити обрізку дерев і обприскувати їх. Перш за все, потрібно прибрати всі гнилі плоди, і лише потім переходити до санітарної обрізки, прибравши всі пошкоджені, хворі та сухі гілки.

Після цього можна починати обробляти яблуні. Ефективним у боротьбі з моніліозом є обробка розчином сечовини з концентрацією 8%, а також препаратами, які містять мідь 3%. Обробку необхідно проводити не лише по стовбуру і кроні дерева, а й по ґрунту в приствольній зоні.

Садівники розповіли, чим краще обприскати яблуню від моніліозу в 2025
Садівники розповіли, чим краще обприскати яблуню від моніліозу в 2025

Після завершення збору врожаю восени слід здійснити обробку яблунь із застосуванням мідного купоросу. Вам знадобиться 100 г препарату розчинити у 10 л води, використовуючи по 2 літри на кожне дерево.

Незважаючи на те, що додаються нові сорти яблук, але дуже мало з них є стійкими до моніліозу. Якщо з року в рік ваші яблуні хворіють, то все ж рекомендується надати перевагу іншим сортам, які є більш витривалими до навколишніх умов і тоді врожайність буде на вищому рівні.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?