Це не підкормка, а еліксир щастя для городу: перевірте кухню – ці 2 інгредієнти у вас точно є

Для підживлення овочів не обов'язково купувати спеціальні добрива в садових магазинах, іноді звичайні продукти можуть бути у нагоді - які два інгредієнти варто використовувати для підживки рослин?

Без внесення добрив не обходиться майже жодна рослина, адже саме ця процедура безпосередньо впливає на врожайність культур. Вже давно городники використовують для підживлення харчові відходи – лушпиння цибулі, картопляні шкірки та яєчну шкаралупу.

Однак, крім таких відходів, існують ще деякі продукти, які знайдуться у кожної господині на кухні та будуть корисними на городі. Зокрема йдеться про желатин. Для цього вам слід розчинити один його пакетик з гарячою водою та розвести потім холодною водою (3 склянки). Така підживка ідеально підходить як для кімнатних, так і для садових рослин. Дану підгодівлю рекомендується проводити один раз на місяць.

Городники розповіли, які продукти з кухні підійдуть для підживлення рослин
Городники розповіли, які продукти з кухні підійдуть для підживлення рослин

Наступним корисним інгредієнтом для рослин є молоко, яке багате на кальцій, білки, вітаміни групи В та природний цукор, саме цей продукт позитивно впливає на врожайність культур. Використовувати можна як свіже, так і протерміноване молоко, згущене й сухе, але потрібно розвести молоко з водою у пропорції 50 на 50. Цим продуктом варто обприскати листя, а також його можна вносити під корінь. Якщо застосовувати сухе молоко, тоді слід його просто розсипати поблизу кореневої системи й потім щедро полити водою.

Якщо з цих двох продуктів у вас не опинилось жодного, тоді є ще один варіант – яблучний оцет. Вам необхідно одну столову ложку розчинити в чотирьох літрах води. Ця підживка допоможе захистити ваші рослини від розвитку деяких хвороб, а також покращити кислотно-лужний баланс ґрунту.

Городники розповіли, які продукти з кухні підійдуть для підживлення рослин
Городники розповіли, які продукти з кухні підійдуть для підживлення рослин

Отже, як стверджують дачники, щоб покращити розвиток ваших рослин, не обов’язково витрачати додаткові кошти на різну хімію, можна надати перевагу більш простим методам, які є не менш ефективними за магазинні.

Схожі статті

Кабачки як мед: на Херсонщині висаджують тільки ці 4 сорти, бо після них усе несмачно

Щоб виростити суперсмачні кабачки, необхідно підібрати правильний сорт. Розповідаємо в нашому матеріалі про найсолодші і найароматніші з усіх.

Чи пізно висаджувати дині у червні 2025? Агрономи тільки починають, і ось в чому секрет

В залежності від регіону дині висаджують, коли минають зворотні заморозки. Цей час припадає на кінець травня чи на початок червня. Втім, деякі агрономи саджають увесь червень. Чи не пізно це?

Ключова підживка – до 25 червня: перевірений “коктейль” для помідорів, без якого ніяк

Щоб помідори вродили в 2025-му році, городники радять підживити цю культуру особливим "коктейлем". Як приготувати його та з яких інгредієнтів – розповідає "Сенсація".

Розчиняємо це у відрі, і на кущах по 15 перців: у 2025 врожай будете роздавати тільки так

Перець як культура відрізняється особливою примхливістю, адже будь-який стрес переносить набагато гірше за своїх сусідів по грядці. Як зміцнити кущі та отримати хороший врожай?

Або зараз, або буде пізно: які кущі та дерева обрізають в червні – ще є час у 2025-му

Ми звикли до думки, що обрізку необхідно проводити або навесні, або восени. Але насправді, багато рослин потребують її саме в червні. Розповідаємо про них детальніше.

Ці сорти відмінно ростуть у нас: який гранат посадити в саду — по 30 плодів на кущиках

Зараз в Україні городники все частіше роблять спроби вирощувати гранат у себе в саду. І мова йде не про контейнерні рослини, а про посадку у відкритий ґрунт.