Абрикоси – що треба: ось як отримати дуже солідний врожай 2025 на Кіровоградщині

Абрикоси нечасто можуть потішити городників розкішним врожаєм, тому коли плодоношення вдається на славу — це справжня радість. Але як його добитися?

З абрикосами в Україні у городників складні відносини: під час цвітіння якщо не піде дощ, то почнуться заморозки, і як завжди велика частина квіток просто пропадає, так і не перетворившись на зав’язі.

Це справжня удача, коли абрикоси дають дійсно хороші врожаї, і вона напряму залежить від того, яка погода на дворі наприкінці квітня і на початку травня.

Як виростити великі абрикоси на Кіровоградщині

Аграрії назвали найкращі сорти абрикосів для півночі України
Дачник розповів, як виростити великі абрикоси на Кіровоградщині

На Кіровоградщині погода навесні може бути дуже контрастною. Якщо на півдні України травень достатньо спекотний, а квітень може пройти без опадів, то в даному регіоні декілька хвиль заморозків — звичне явище.

Відповідно, вирощувати абрикоси може бути складніше. А їхня вартість через це підвищується.

Для того, аби успішно виростити абрикоси, а дерево має бути міцним та здоровим. Це найголовніший фактор, а тому необхідно правильно проводити обрізку восени, а також захищати стовбур дерева навесні від перепадів температур та сонячного проміння, яке здатне розірвати кору.

Для цього в березні робиться розчин із глини та вапна, який наноситься вздовж стовбура до самих гілок. Це хороший захист для дерева від контрастних температур, грибкових захворювань і навіть комах.

Окрім того, абрикос завжди подякує за комплексні добрива. Найкращий варіант — внести калій та магній, які безпосередньо грають велику роль у утворенні зав’язей та нарощуванні плодів.

Якщо заморозки йдуть, доведеться захищати дерево. Найпопулярніший метод — це спалювання листя та дрібних гілок біля дерев. Таким чином фермери в усьому світі рятують абрикоси від холоду.

І також важливо привертати увагу бджіл після непогоди або після рясних опадів. Комахи не встигають записувати все, і важливо, аби вони все ж таки відвідали абрикос, тому поруч часто висаджуються квіти із сильним запахом, які стають сигналом для них.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?