З абрикосами в Україні у городників складні відносини: під час цвітіння якщо не піде дощ, то почнуться заморозки, і як завжди велика частина квіток просто пропадає, так і не перетворившись на зав’язі.
Це справжня удача, коли абрикоси дають дійсно хороші врожаї, і вона напряму залежить від того, яка погода на дворі наприкінці квітня і на початку травня.
Як виростити великі абрикоси на Кіровоградщині

На Кіровоградщині погода навесні може бути дуже контрастною. Якщо на півдні України травень достатньо спекотний, а квітень може пройти без опадів, то в даному регіоні декілька хвиль заморозків — звичне явище.
Відповідно, вирощувати абрикоси може бути складніше. А їхня вартість через це підвищується.
Для того, аби успішно виростити абрикоси, а дерево має бути міцним та здоровим. Це найголовніший фактор, а тому необхідно правильно проводити обрізку восени, а також захищати стовбур дерева навесні від перепадів температур та сонячного проміння, яке здатне розірвати кору.
Для цього в березні робиться розчин із глини та вапна, який наноситься вздовж стовбура до самих гілок. Це хороший захист для дерева від контрастних температур, грибкових захворювань і навіть комах.
Окрім того, абрикос завжди подякує за комплексні добрива. Найкращий варіант — внести калій та магній, які безпосередньо грають велику роль у утворенні зав’язей та нарощуванні плодів.
Якщо заморозки йдуть, доведеться захищати дерево. Найпопулярніший метод — це спалювання листя та дрібних гілок біля дерев. Таким чином фермери в усьому світі рятують абрикоси від холоду.
І також важливо привертати увагу бджіл після непогоди або після рясних опадів. Комахи не встигають записувати все, і важливо, аби вони все ж таки відвідали абрикос, тому поруч часто висаджуються квіти із сильним запахом, які стають сигналом для них.