Цій підживці вона ставить – 10 з 10: чим полити капусту вже в червні – добриво-чемпіон 2025

Підживлюючи регулярно капусту, ви даєте їй всі шанси на правильний розвиток і смачний врожай – які добрива любить ця рослина влітку? Розповідаємо.

Щоб вже в 2025-му отримати великі головки капусти, рослину потрібно регулярно підгодовувати ще від початку вирощування розсади та продовжувати це робити і після пересадки у відкритий ґрунт. Після висадки розсади варто одразу внести органічні добрива, для цього ідеально підійде настій коров’яку – 1:10, на один кущ 0,5 літра.

Через десять днів необхідно буде знову повторити підгодівлю, але вже слід застосувати курячий послід із сечовиною. У відро води додайте 500 мл посліду та 10 г сечовини. На кожен кущ знадобиться літр добрива.

Городники розповіли, чим підживити капусту на всіх етапах її росту
Городники розповіли, чим підживити капусту на всіх етапах її росту

На початку липня капусті потрібні мінеральні добрива, а саме суперфосфат – 5 л води + кілька столових ложок добрива, і внести суміш під корінь. У серпні потрібно підгодувати овоч фосфором і калієм – 1 ст. л. нітроамофоски + відро води. Під кожен кущ слід вилити один літр розчину.

Зав’язування плодів відбувається через +- два місяці після посіву насіння, тоді рослина потребує підживлення для подальшого розвитку. У період формування зав’язі необхідно використовувати органічне підживлення, наприклад, свіжий гній і деревний попіл. У відро води додайте 0,5 л гною та 40 г попелу, розчин слід настояти кілька днів.

Городники розповіли, чим підживити капусту на всіх етапах її росту
Городники розповіли, чим підживити капусту на всіх етапах її росту

Перед внесенням добрива ґрунт потрібно попередньо зволожити звичайною водою і внести під кожну рослину 0,5 л настою. Таку процедуру проводять в червні, а потім повторюють в липні. Крім органічних добрив, корисними будуть підживки на основі дріжджів – 100 г дріжджів + 0,5 л варення + відро води. Розчин варто залишити настоюватись в теплому місці, після чого розвести у воді – 1 склянка на відро та внести під рослину, знадобиться один літр на кущ.

Також дачники радять обробляти капусту розчином борної кислоти, адже вона зміцнює рослину та стимулює зав’язування качанів – в 1 літрі гарячої води розчиніть кілька грамів борної кислоти та обприскайте листя в суху погоду.

Схожі статті

Ці сорти відмінно ростуть у нас: який гранат посадити в саду — по 30 плодів на кущиках

Зараз в Україні городники все частіше роблять спроби вирощувати гранат у себе в саду. І мова йде не про контейнерні рослини, а про посадку у відкритий ґрунт.

Коли потрібно пасинкувати огірки, а коли — ні: пояснення, що буде зрозуміле навіть новачкам

Тепер точно зрозуміло, чи варто пасинкувати огірки, чи ні. А також, з якими овочами це слід робити, а з якими — ні. Знаючи це, не заплутається в цьому питанні навіть садівник-новачок!

Вони навіть не схожі на лілії: 3 сорти, про які мріє кожен затятий садівник – справжнє диво

Лілія – декоративна квітка, яку відносять до багаторічників. Пропонуємо до уваги читачів "Сенсації" добірку з 3 сортів лілії, які мріють посадити на домашній клумбі всі городники.

Щоб на томатах були великі грона, слід дотримуватися цих 3 важливих правил: поради садівника

Мати великі грона на томатах, а з усіх квіток — плоди, можливо, якщо дотримуватися кількох важливих правил. Всі вони прості та зрозумілі, справитися зможуть навіть новачки!

Поливати овочі холодною водою у спеку – фатальна помилка: ці 6 культур цього не пробачать

Теплолюбні овочі поливати у спеку треба тільки підігрітою на сонці водою. Від води з-під крана рослини отримають стрес, у них сповільниться ріст та знизиться стійкість до хвороб.

Вся брехня про фітофтору на помідорах: ці поради городніх “розумників” на 99% не працюють

Городник розвіяв усі міфи "розумників" з Ютуба про найпопулярніші способи профілактики від фітофтори на помідорах. Майже всі вони на 99% не працюють.