Без води та лійки: ось чим на Одещині замінили полив – ноу-хау від раціональних городників

Огородники з Одещини вже давно широко використовують оригінальний метод поливу – без води, який допомагає заощадити їм не лише час, а й сили.

Полив відіграє дуже важливу роль у вирощуванні овочів, тому агрономи визначають його як один із ключових етапів агротехніки. Волога допомагає рослинам у фотосинтезі, а також забезпечує тканинам тургор. Однак найважливіша функція поливу – розчинення поживних речовин та транспортування їх із глибин ґрунту до рослинних клітин.

Садівники пояснили, яким чином неправильний полив може зіпсувати весь врожай
Садівники пояснили, яким чином неправильний полив може зіпсувати весь врожай

Залежно від температури, типу ґрунту та індивідуальних вимог рослин формується графік поливу. Природно в сильну посуху і спеку його потрібно більше, тому дачникам доводиться мало не щовечора бігати городом зі шлангами та лійками, що забирає не лише багато сил, а й часу. Однак на Одещині розв’язали цю проблему і почали застосовувати метод “сухого поливу”. За назвою вже зрозуміло, що вода у процесі не використовується.

То що таке “сухий полив”?

Насправді “сухим поливом” заведено називати механічне розпушування ґрунту під рослинами та навколо них після дощу або традиційного поливу. Таким чином ви допомагаєте волозі довше збережуться в глибинах і не даєте їй швидко випаровуватися. За цей час коріння рослин встигає отримати все, що їм потрібно.

Городники розповіли про сухий полив

Додатково “сухий полив” аерує ґрунт, покращуючи його повітрообмін. Таким чином, ви не тільки насичуєте рослини корисними речовинами, але й значно скорочуєте об’єм і частоту поливів.

Однак, слід врахувати, що “сухий полив” підходить не всім рослинам. Слід бути обережними з культурами, у яких коренева система знаходиться дуже близько до поверхні – це перець, салат, шпинат. У цьому випадку розпушування потрібно робити дуже обережно. З часом, коли пагони розповзаються по землі, припиняють “сухий полив” у всіх довгоплетистих культур – огірки, кавуни, дині.

Схожі статті

3 сорти томатів, які я точно повторюватиму з року в рік: дуже врожайні, з великими плодами

Серед томатів завжди цінувалися врожайні сорти з великими, м'ясистими та соковитими плодами. Дізнайся назву цих чемпіонів, які добре зарекомендували себе у минулі сезони

За тиждень можна втратити до 70% полуниці – в разі неправильного поливу: в чому “суть”

Дотримуючись цих основних правил поливу полуниці, можна на 100% вберегти весь урожай ягід в 2025 році. Це вкрай важливо знати всім садівникам і садівницям України.

Один невірний крок – і троянди втрачають до 60% бутонів: порада від флористів

Троянда – одна із найпопулярніших квіток. Вона досить вибаглива щодо догляду. Квітникарям іноді доводиться стикатись із опусканням бутонів у королеви саду. Про причини цього розповідаємо у матеріалі.

Це не добриво, а чарівна паличка: на Волині огірки після нього в’яжуть по 18 шт навіть у спеку

Якщо вчасно і правильно підживити огірки, то урожай буде великим і смачним навіть у спеку, чи холодне літо. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять для огірків.

Синє листя у томатів: норма чи патологія? 2 запитання: чому з’являються і як з ними боротися

Коли листя томатів починає синіти, тоді здається, що все – врожаю не буде, але насправді все можна виправити. Чим полити кущі помідорів і тим самим підвищити врожайність овочу?

1 обробка на 7 днів – і капусту не чіпає тля: рекомендація з аграрної школи

Кожен тиждень можна сміливо обприскувати капусту цим розчином і тля не з'являтиметься на овочах у цьому сезоні! Засіб натуральний, дешевий, домашній!