Полив відіграє дуже важливу роль у вирощуванні овочів, тому агрономи визначають його як один із ключових етапів агротехніки. Волога допомагає рослинам у фотосинтезі, а також забезпечує тканинам тургор. Однак найважливіша функція поливу – розчинення поживних речовин та транспортування їх із глибин ґрунту до рослинних клітин.

Залежно від температури, типу ґрунту та індивідуальних вимог рослин формується графік поливу. Природно в сильну посуху і спеку його потрібно більше, тому дачникам доводиться мало не щовечора бігати городом зі шлангами та лійками, що забирає не лише багато сил, а й часу. Однак на Одещині розв’язали цю проблему і почали застосовувати метод “сухого поливу”. За назвою вже зрозуміло, що вода у процесі не використовується.
То що таке “сухий полив”?
Насправді “сухим поливом” заведено називати механічне розпушування ґрунту під рослинами та навколо них після дощу або традиційного поливу. Таким чином ви допомагаєте волозі довше збережуться в глибинах і не даєте їй швидко випаровуватися. За цей час коріння рослин встигає отримати все, що їм потрібно.
Додатково “сухий полив” аерує ґрунт, покращуючи його повітрообмін. Таким чином, ви не тільки насичуєте рослини корисними речовинами, але й значно скорочуєте об’єм і частоту поливів.
Однак, слід врахувати, що “сухий полив” підходить не всім рослинам. Слід бути обережними з культурами, у яких коренева система знаходиться дуже близько до поверхні – це перець, салат, шпинат. У цьому випадку розпушування потрібно робити дуже обережно. З часом, коли пагони розповзаються по землі, припиняють “сухий полив” у всіх довгоплетистих культур – огірки, кавуни, дині.