Топ-7 їстівних і корисних рослин, які легко виростити на власній кухні

Хочете мати на новорічному столі свіжу зелень? Ми розповімо, що можна виростити на власному підвіконні, маючи велике бажання і не докладаючи особливих зусиль.

Ці рослини вам добре знайомі.

1.Салат

Салат можна розмножити з купленого у супермаркеті зеленого салату. Коли ви уже доїли останній листок, дістаньте акуратно, щоб не пошкодити корінець, зі стаканчика стебло і перекладіть у склянку з водою. Не забувайте його зволожувати. Тримайте на сонячному боці і у теплій кімнаті. За кілька днів, коли корінчик пустить додаткові відгалуження, можна буде перенести стебло в ґрунт. Але не поспішайте. Хай корінчики окріпнуть і більше виростуть.

2. Цибуля-порей

Росте так само як звичайна проросла цибуля навесні. Кінчик купленої  цибулини кладете у ємність зі звичайною водою і чекаєте, щоб відросла. Споживаєте у міру росту.

3.Рукола

Насіння руколи засіяти у контейнер, з попередньо підготованою землею (Для цього підійде ґрунт «Універсальний». Процедура та сама, що й для квітів). Присипати землею і зволожити з розпилювача. Накрити зверху харчовою плівкою.  За кілька днів насіння проросте і потрібно зняти з нього плівку. Коли рослина досягне потрібної вам величини, можете споживати.

4. Лемонграс (лимонник)

Росте, як звичайна трава. Технологія вирощування та сама, що й руколи. Трава любить сонце і багато вологи.

5.Фенхель

Фенхель на зелень вирощуйте так само, як руколу, попередньо замочивши у воді. А фенхель на корінь можна посадити двома способами – посіяти і воростити у воді корінець, який потім потрібно пересадити у землю. Перший спосіб триваліший.

6. Редис

Найбільше надається для вирощування на підвіконні. Зернятка потрібно попередньо замочити на два дні. Потім посадити у підготовану землю на глибину приблизно 2см з відстанню також 2см. Зволожити зверху і накрити плівкою. Коли рослини проростуть – прорвати, де густо. Редис любить сонце і рясний полив.

Другу партію можна садити у той самий ґрунт. Але добре його прожарити 15 хв при температурі 100 градусів у духовці. І у цьому випадку потрібна буде підживка.

7. Імбир

Невеликий шматок кореневища пагоном догори посадити у пухку немокру землю. Він росте, як картопля, але не любить перезволоження.

Загальна порада для усіх рослин: поки рослини ростуть оберігати їх від перетягів.

 

Схожі статті

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.

Чим полити буряк після відростання перших листочків: 4 перевірених рецепти від фермерів

Буряк - культура, яка потребує особливого догляду, особливо в початковій фазі розвитку. Після відростання перших листочків важливо забезпечити рослину поживними речовинами.

Чому полуниця кисла: 99% городників про це навіть не здогадуються – ще є шанс все виправити

Якщо ви чітко визначите причину, чому полуниця виросла кислою та швидко усунете її, то отримаєте врожай смачних, солодких та ароматних ягід уже у 2025 році.

“Томатний” тест для городників: що означає, якщо розсада помідорів витягується вгору, а не вшир

Помилки трапляються навіть у досвідчених городників, але їх завжди можна виправити, подарувавши рослинам більш кращі умови для зростання. З цими порадами квола розсада стане міцною!

Коли найкращий період для багатого врожаю кислої яблуні “Білий налив”: треба поспішити

Яблуня сорту "Білий налив" - одна з найулюбленіших серед садівників завдяки своїй невибагливості, ранньому дозріванню та ніжному й водночас кислому смаку плодів.