Топ-7 їстівних і корисних рослин, які легко виростити на власній кухні

Хочете мати на новорічному столі свіжу зелень? Ми розповімо, що можна виростити на власному підвіконні, маючи велике бажання і не докладаючи особливих зусиль.

Ці рослини вам добре знайомі.

1.Салат

Салат можна розмножити з купленого у супермаркеті зеленого салату. Коли ви уже доїли останній листок, дістаньте акуратно, щоб не пошкодити корінець, зі стаканчика стебло і перекладіть у склянку з водою. Не забувайте його зволожувати. Тримайте на сонячному боці і у теплій кімнаті. За кілька днів, коли корінчик пустить додаткові відгалуження, можна буде перенести стебло в ґрунт. Але не поспішайте. Хай корінчики окріпнуть і більше виростуть.

2. Цибуля-порей

Росте так само як звичайна проросла цибуля навесні. Кінчик купленої  цибулини кладете у ємність зі звичайною водою і чекаєте, щоб відросла. Споживаєте у міру росту.

3.Рукола

Насіння руколи засіяти у контейнер, з попередньо підготованою землею (Для цього підійде ґрунт «Універсальний». Процедура та сама, що й для квітів). Присипати землею і зволожити з розпилювача. Накрити зверху харчовою плівкою.  За кілька днів насіння проросте і потрібно зняти з нього плівку. Коли рослина досягне потрібної вам величини, можете споживати.

4. Лемонграс (лимонник)

Росте, як звичайна трава. Технологія вирощування та сама, що й руколи. Трава любить сонце і багато вологи.

5.Фенхель

Фенхель на зелень вирощуйте так само, як руколу, попередньо замочивши у воді. А фенхель на корінь можна посадити двома способами – посіяти і воростити у воді корінець, який потім потрібно пересадити у землю. Перший спосіб триваліший.

6. Редис

Найбільше надається для вирощування на підвіконні. Зернятка потрібно попередньо замочити на два дні. Потім посадити у підготовану землю на глибину приблизно 2см з відстанню також 2см. Зволожити зверху і накрити плівкою. Коли рослини проростуть – прорвати, де густо. Редис любить сонце і рясний полив.

Другу партію можна садити у той самий ґрунт. Але добре його прожарити 15 хв при температурі 100 градусів у духовці. І у цьому випадку потрібна буде підживка.

7. Імбир

Невеликий шматок кореневища пагоном догори посадити у пухку немокру землю. Він росте, як картопля, але не любить перезволоження.

Загальна порада для усіх рослин: поки рослини ростуть оберігати їх від перетягів.

 

Схожі статті

Буде рости краще, ніж на “дріжджах”: весняне підживлення для часнику 2025, яке бʼє всі рекорди

Великі головки часнику можна легко отримати, якщо з самого початку правильно доглядати за цією рослиною, зокрема й підживлювати - яка підгодівля найкраща?

7 рослин, готових до висадки в квітні 2025: що посадити на ділянці, щоб потім смакувати плодами

Незабаром розпочнеться травень, але ще в квітні потрібно встигнути зробити кілька важливих справ на городі, а саме посадити ягідні кущі на ділянці - які рослини готові до вирощування?

Не плодоносить груша – що робити? 5 причин, чому так стається і як знову отримати плоди

Не завжди виходить отримати щедрий і смачний врожай груші, іноді вона просто не плодоносить - існує кілька причин, чому так стається і як це виправити.

1 день вирішить абсолютно усе: коли у квітні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Щоб огірки вродили на совість, навіть не думайте садити їх у ці дні квітня. Розповідаємо в нашому матеріалі докладніше, коли не можна сіяти дану культуру.

Для чого кип’ятити сковорідку перед смаженням? Всі бабусі знають про цей геніальний прийом

Чимало господинь використовують перед смаженням їжі один лайфхак. Навіщо вони кип'ятять пательню і що дає ця процедура – розповідає "Сенсація" у наступному матеріалі.

Саджаю ці 3 квітки на дачі та просто милуюся красою: не вимагають догляду взагалі

Ці квіти ростуть і в сильну спеку, і під час рясних дощів. Вони не вибагливі, не потребують постійного догляду і радують красою. Чудовий варіант для дачі, особливо якщо часу на грядки обмаль.