Волоський горіх в Україні надзвичайно поширене дерево. Він зустрічається майже в кожному саду. Але вже після перших осінніх заморозків листя активно починає падати на землю. Частенько потрапляючи на городи, через те, що крона горіха займає чимало місця. Досвідчені городники давно звернули увагу, що під горіхом майже нічого не росте. Тому є проста причина – саме в горіховому листі є юглон. Це речовина, яка має антибіотичні властивості. Але в листі волоського горіха її є дуже висока концентрація, юглон сповільнює, або й пригнічує ріст інших рослин. Тому, якщо восени забути прибрати опале листя, то під ним буде сконцентрована велика кількість отрути. Через це більшість господарів з обережністю ставляться до горіхового листя як до добрива.
Що ж робити з опалим листям?
Найліпше його спалити. Під час горіння токсична речовина розкладається. Отримана зола містить величезну кількість мікроелементів та відмінно підходить для удобрювання кислих ґрунтів. Але в невеликих обсягах юглон є відмінним антисептиком. Тому бувалі городники використовують невелику кількість сухого листа для удобрювання малини, полуниці. Його розсипають між рядками, таким чином підвищується імунітет рослин і власникові не потрібно додатково обприскувати ягоди хімікатами.
З листя волоського горіха також можна робити компост. В осінній період збирають опале листя і складають в компостну яму. Але тут треба мати на увазі, щоб під час створення компостної купи кількість горіхового листя не була більшою за ¼, інакше тоді проявиться токсичність юглону.
Але все ж таки зважаючи на особливості листя волоського горіха як добрива, ліпше без досвіду не експериментувати. Краще взяти граблі до рук і прибрати опале листя.