Підслухано у дачників: ніколи не залишайте довго лежати восени на землі опале листя горіха. Ось чому

Восени земля рясно встелена опалим листям. Але більшість агровласників не знають, що велика кількість листя волоського горіха може зашкодити на городі.

Волоський горіх в Україні надзвичайно поширене дерево. Він зустрічається майже в кожному саду. Але вже після перших осінніх заморозків листя активно починає падати на землю. Частенько потрапляючи на городи, через те, що крона горіха займає чимало місця. Досвідчені городники давно звернули увагу, що під горіхом майже нічого не росте. Тому є проста причина – саме в горіховому листі є юглон. Це речовина, яка має антибіотичні властивості. Але в листі волоського горіха її є дуже висока концентрація, юглон сповільнює, або й пригнічує ріст інших рослин. Тому, якщо восени забути прибрати опале листя, то під ним буде сконцентрована велика кількість отрути. Через це більшість господарів з обережністю ставляться до горіхового листя як до добрива.

Волоський горіх
Волоський горіх

Що ж робити з опалим листям?

Найліпше його спалити. Під час горіння токсична речовина розкладається. Отримана зола містить величезну кількість мікроелементів та відмінно підходить для удобрювання кислих ґрунтів. Але в невеликих обсягах юглон є відмінним антисептиком. Тому бувалі городники використовують невелику кількість сухого листа для удобрювання малини, полуниці. Його розсипають між рядками, таким чином підвищується імунітет рослин і власникові не потрібно додатково обприскувати ягоди хімікатами.

З листя волоського горіха також можна робити компост. В осінній період збирають опале листя і складають в компостну яму. Але тут треба мати на увазі, щоб під час створення компостної купи кількість горіхового листя не була більшою за ¼, інакше тоді проявиться токсичність юглону.

Але все ж таки зважаючи на особливості листя волоського горіха як добрива, ліпше без досвіду не експериментувати. Краще взяти граблі до рук і прибрати опале листя.

Схожі статті

5 причин, чому так стається: малина засихає в період дозрівання ягід – як цього уникнути

Інколи кущі малини починають засихати й тоді вже немає ніякого шансу на високий врожай - як цього уникнути заздалегідь і в чому причина такого явища?

До 20 квіток на одній еустомі з довжиною у 15 см: сорт, красивіший і ніжніший за троянду в рази

Завдяки цій квітці ви створите затишок, естетику та справжній садовий рай як на півдні, так і в інших регіонах із м'яким кліматом. Еустома здатна перетворити сад на справжню оазу краси.

На Закарпатті садять томати лише 2 сортів: інші не витримують холодних ночей, а ці – стійкі

Кожного року городники ставлять ставки, який врожай конкретної культури їм вдасться отримати, тому, щоб отримати якомога більше плодів, зокрема томатів, потрібно заздалегідь обрати найкращі сорти.

30 крапель на 10 л води: обприскую цим кабачки завжди і пустоцвітів немає ніколи

Часто кабачки утворюють пустоцвіти, але цього можна заздалегідь уникнути, якщо вдатись до однієї ефективної обробки цього овочу - обов'язково приготуйте цей розчин.

Чистотіл — бур’ян чи золото? 3 цікавих факти про рослину з “бабусиного городу”

Чистотіл часто вважають просто бур'яном. Але насправді ця рослина дуже корисна, якщо правильно її застосовувати. Ми зібрали 3 способи її використання та перевірили ефективність.

1 інгредієнт в лунку і весь город в бульбі: що покласти в ґрунт під час садіння картоплі

Під час посадки картоплі всі городники вносять у лунку добрива, щоб рослина з самого початку гарно розвивалась та в майбутньому порадувала смачними плодами. Що слід внести?