Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Ознаки пристріту

Від заздрості сусіди наводять псування. Зрозуміти, що відбувається недобре, відразу неможливо. Спочатку всі несприятливі ознаки списують на погане насіння, погоду, шкідників або власні недоліки у догляді.

Ознаки пристріту та впливу небажаних поглядів:

  • Культури в’януть, гниють, хоча погода та догляд відповідають усім стандартам.
  • На землі та рослинах з’явилися шкідники, яких немає ні в кого в окрузі.
  • Земля тріскається, сохне, попри своєчасний полив.
  • Варто насторожитись, якщо часто біля ділянки бачите сусідів чи сторонніх людей. Потрібно уважно стежити за новими насадженнями.
  • Навіть незначні зміни дерева або куща, що з’явилися з нізвідки, є ознакою того, що навели прокляття.

Народні методи:

Щоб уберегти город від пристріту, дбають про ділянку заздалегідь. Насамперед треба захистити ділянку – огорожа здавна вважалася захисним заслоном у магії. Навіть маленький паркан або дріт проведе межу між чужим і вашим в енергетичному плані.

Популярні й обереги для городу. Це можуть бути висаджені квіти та культури. Висаджують на землі такі рослини:

  1. Часник у слов’янській традиції – сильний засіб від пристріту.
  2. М’ята захистить від поганого ока та злих впливів.
  3. Кріп вважається руйнівником магії.
  4. Мак відлякує відьом, вампірів, чаклунів. Якщо він виріс на ділянці сам, не можна виривати його.
  5. Звіробій і кропива захищають від прокльонів та випадкової чи навмисної заздрості.
Експерти розповіли, як захистити сад від шкідників і не тільки
Експерти розповіли, як захистити сад від шкідників і не тільки

Народні методи в боротьбі зі шкідниками:

  1. Вогняний настій є одним із найефективніших народних засобів для боротьби з мурахами. Для приготування вогняного настою необхідно змішати у рівних пропорціях червоний перець, часник та сіль. Ця суміш потім настоюється у теплому місці протягом кількох днів. Щоб використовувати вогняний настій як засіб проти мурах, необхідно нанести його навколо місця, де мурахи заходять у будинок чи ділянку. Вони не перетинатимуть цей кордон, через сильний запах і гостроту настою.
  2. Для боротьби з листовійкою можна використовувати капусту. Капуста містить речовину, яка відштовхує листовійок. Для цього необхідно подрібнити листя капусти в блендері або нарізати дрібно ножем. Потім одержана маса наноситься на поверхню листя рослини. Вона містить речовини, які відлякують листовійку та захищають рослину від її нападу.
  3. Цибуля є одним із найбільш ефективних способів боротьби з іржею на городі. Іржа – це грибкове захворювання, яке вражає багато рослин, у тому числі і цибулю. Однак цибуля містить природні антибіотики, які можуть допомогти боротися з грибком та запобігти його поширенню. Для приготування засобу з цибулі для боротьби з іржею, необхідно нарізати 100 г цибулі і залити 1 літром води. Потім суміш потрібно довести до кипіння та дати настоятися протягом 12 годин. Після цього настій потрібно процідити і додати 40 грамів меду. Готовий засіб можна використовувати для обприскування рослин, уражених іржею.

Схожі статті

Занурюю живці тільки в цю спецію і відразу в ґрунт: будь-які гілки дають пишне і міцне коріння

Пророщування живців — це дуже дешевий та простий метод отримання великої кількості рослин з куща, але питання постає в майстерності садівника.

Як прибрати жир і запах з мікрохвильової печі: 1 спосіб, який працює і ніколи не підводить

У когось мікрохвильова піч на кухні вмикається раз на місяць, у когось навпаки працює кожен день і вимагає чималого догляду. Як прибрати з неї запах та жир?

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.