|
08.04.2022 17:02

Що зміниться із виплатою пенсій в Україні у квітні 2022 року: чого не варто очікувати у другому місяці весни

Що чекає на звичайних пенсіонерів в Україні у квітні 2022 року? Як зміниться пенсія для різних категорій пенсіонерів у нашій країні? Ці питання ставлять багато пенсіонерів в Україні

Жителів нашої країни цікавлять не лише зміна цін на комунальні тарифи, вартість продуктів та ліків, а і як зміняться у квітні 2022 року пенсії в Україні. Це не пусте питання, тому що простому пенсіонеру проблематично прожити на чинну пенсію. Звичайно, є пенсіонери, яким допомагають діти чи навіть онуки, але таких небагато. Є, звичайно, варіант, коли пенсіонери займаються підсобним господарством для того, щоб звести кінці з кінцями, але це тільки ті, які мають нормальне здоров’я, а таких теж небагато. Тому пенсіонери України уважно стежать за будь-якою інформацією щодо підвищення пенсії. Попри непросте становище в Україні, наше протистояння рашистам, пенсії виплачуються своєчасно та в повному обсязі. До того ж пройшла індексація пенсій, як і обіцяв уряд України. Настав другий весняний місяць 2022 року. Жителям нашої країни цікаво, що на них чекати від квітня 2022 року. Одразу необхідно уточнити, що планова індексація пенсій у квітні 2022 року не очікується. Проте перерахують із 01.04.2022 року пенсії пенсіонерам, що працюють. Але пенсіонери України мають знати, що це стосуватиметься лише тих пенсіонерів, які вже відпрацювали не менше 24 місяців страхового стажу.

Перерахують із 01.04.2022 року пенсії пенсіонерам, що працюють

Цей перерахунок буде здійснено автоматично, і він базуватиметься на обліку стажу або стажу та заробітної плати після призначення або перерахунку пенсії. Деякі чоловіки запитують: “Чи можна вийти на пенсію у 55 років?” Виявляється, це можливо. Однак для цього необхідно мати 12,5 років стажу на шкідливих роботах, за так званим списком №2. Також у чоловіка, який хоче вийти на пенсію у 55 років, має бути загальний стаж роботи не менше 30 років. Є варіант виходу на пенсію раніше, ніж вам виповнилося 60 років. Чоловікові необов’язково мати весь “шкідливий” стаж цілком. Можна мати та половину такого стажу, щоб розпочався зворотний відлік пенсійного віку. І тоді якщо чоловік має 6 років і 3 місяці “шкідливого” стажу, то його пенсійний вік зменшуватиметься на 1 рік за кожні 2 роки та 6 місяців такої роботи. Так що чоловіки, які мають “шкідливий” стаж – візьміть це до уваги.