|
05.11.2020 23:57

В автомобілі визначили поверхні з високим ризиком зараження

Як відомо, машина не розкіш, а засіб пересування. Та як навчитися з нею поводитися безпечно у період епідемії коронавірусу, розкажемо.

За період епідемії коронавірусу вчені дійшли думки, що найбезпечнішим способом захисту є часте і ретельне миття рук та обробка їх антисептичними засобами.

Але до цього часу немає однієї думки з приводу того, як  довго вірус може виживати на різних поверхнях.

Дехто стверджує, що на твердих пластиках і металах він може бути активним до дев’яти днів. І якщо в будинку предметів з таких матеріалів не так вже й багато, то, коли мова заходить про автомобілі, ситуація повністю змінюється.

Ми по декілька разів на день сідаємо і виходимо з машини. Між цим буваємо у різних місцях і деремося руками за десятки речей.

Звичайно, коли ми в салоні і на вулиці сонячно, то ультрафіолетові промені частково вбивають вірус. А що робити тим, в кого скла затоновані і вони  блокують частину сонячного світла, що надходить в салон? Це означає, що його треба ретельно чистити.

Для цих цілей найкраще підійдуть розчини, вміст спирту в яких становить не менше 70%, повідомляє GulfNews.

І це – ізопропіловий спирт, бо він безпечний практично для всіх матеріалів − від пластика до пофарбованого хрому, тканинної оббивки і шкіри.

Якщо його немає, то краще не ризикувати, а скористатися звичайною водою з милом. Використовувати відбілювач або перекис водню не можна, оскільки, крім коронавіруса, вони також можуть «вбити» і поверхні.

Методом практичного дослідження були визначені найбрудніші предмети в автомобілі.

Це кермо. Саме воно вимагає найбільше уваги під час чищення салону.

Крім цього, ретельно варто вимити дверні ручки − причому як всередині, так і зовні.

Наступними за важливістю є важіль перемикання передач, гальмо стоянки, кнопки клімат-контролю, елементи управління склопідйомниками з електроприводом.

Слідом за ними − елементи управління інформаційно-розважальною системою, двірниками і поворотниками.

Потім, звісно, сигнальні важелі, підлокітники дверей пасажира і водія, а також регулятори сидінь.

А найбруднішими після керма виявилися ручка магнітоли і ремені безпеки.

Втім, якщо вам дорога ваша безпека і безпека ваших рідних, то ви будете дотримуватися правил і ретельно мити свою машину, – вважають спеціалісти.

Нагадаємо,
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація