|
25.11.2020 07:40

Вчені створили контактні лінзи, які забезпечать комплексну діагностику організму

Особливі лінзи оцінюють стан організму людини по слізній рідині.

Несподіваним винаходом похвалилися американські науковці. Вчені з Інституту біомедичних інновацій Терасакі в США розробили контактні лінзи, які оцінюють стан організму по слізній рідині. Про це повідомляє Хайтек +.

Слізна рідина, слина і піт наразі активно вивчаються в якості нових біоматеріалів для діагностики. Біомаркери, які містяться в цих рідинах, дають лікарю уявлення про процеси, що відбуваються в організмі і про те, які захворювання розвиваються.

Наприклад, іони натрію в зразку слізної рідини можуть свідчити про синдром сухого ока, а молекули глюкози – про ранні ознаки діабету. Не менш інформативна оцінка рН слізної рідини.

Лінза

Вчені з США зосередилися на властивостях сльози і розробили спеціальні лінзи для її збору. Матеріалом для них послужив гідрогель, що робить їх гнучкими і гладкими. Мікроканали потрібної форми дослідники отримали за допомогою 3D-друку.

Тестування показало, що лінзи здатні збирати слізну рідину через канали і зберігати її в резервуарах. Концентрація біомаркерів в зразках виявилося достатньої для діагностики.

Прототип лінз поки що не остаточний, в планах дослідників зробити їх ще більш тонкими. В майбутньому технологія дозволить оцінювати первинний стан здоров’я або використовувати його для моніторингу прогресування захворювання.