Вівторок, 2 Березня, 2021

Вчені виявили зв’язок між вживанням алкоголю і деменцією

Алкоголь у великих дозах призводить до ушкодження лобової частини мозку, і, відповідно, до слабоумства.

Надмірне вживання алкоголю шкідливе для здоров’я людини. Це загальновідомий факт, але не всіх застереження МОЗ зупиняють.

Тим часом алкоголь у великих дозах, тобто більше 20 грамів етилового спирту на добу, веде до так званої алкогольної деменції, повідомляютиь вчені. Однак, якщо цю норму не перевищувати, алкоголь може навіть «гальмувати» розвиток деменції.

Процес розвивається поступово, на ранній стадії з’являється легка забудькуватість, дезорієнтація, інфантилізм, погана орієнтація в часі. Однак часто ці симптоми плутають з віковими змінами і хронічною втомою. Депресивний стан – це часте явище у людей, які страждають від алкоголізму.

Під час середньої фази розвитку деменції з’являється забудькуватість, порушується орієнтація, стає сповільненою мова і мислення в цілому. На пізній стадії хворий вже не може обходитися без сторонньої допомоги.

Алкоголізм
Алкоголізм

Хронічне вживання алкоголю у великих дозах призводить до непоправних наслідків в організмі, адже відбуваються ушкодження лобової частини мозку, що впливають на когнітивні здібності, призводять до порушення пам’яті, проблем з мовленням.

При цьому лікарі стверджують, що помірне споживання алкоголю навіть знижує ризик появи слабоумства.

Також невеликі дози алкоголю знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зменшують ризик ішемічного інсульту, виникнення діабету і навіть еректильної дисфункції. Келих хорошого вина зменшує ризик підхопити простуду.

Крім того, зазначають лікарі, якщо не перевищувати норму алкоголю в добу, то це може «загальмувати» розвиток деменції.

Вважається, що на добу нормою є вживання не більше двадцяти грамів етилового спирту, що дорівнює келиху червоного вина або чарці горілки, або 0,5 літра пива.

Поділіться статтею

Дружина Олега Винника Таюне була присутня на ефірі

На ефірі з Олегом Винником об’явилася його позашлюбна дитина: дівчинка-блондинка сама підбігла до співака

Родина Олега Винника досі лишається у тіні. Співак не розповідає про рідних. Проте, на останньому ефірі артиста з'явилася підозріло схожа на нього дитина...
Настя Каменських

Мати Насті Каменських похапцем покинула країну після смерті чоловіка та забрала з собою пів родини

Мати Насті Каменських важко переживала втрату чоловіка і вирішила розвіятися.
Українські зірки

Дружина Дзідзьо похизувалася фігурою у мікросукні: зрозуміло, чому співак ховає її від сторонніх очей

Вона його опора та тил, проте Михайло Хома не спішить хизуватися своєю дружиною перед прихильниками. Зараз ви зрозумієте чому.

Популярне

Останні новини