Чи можна не прибирати новорічну ялинку, якщо не хочеться: чи впливає це бодай на щось

Психологи пояснили, чому є люди, яким не хочеться прибирати новорічну ялинку після свят. Так-так, цьому є пояснення, ще й яке. Утім, чому все ж таки, це бажано зробити.

Чимало людей в Україні працювали під час усіх новорічних свят, адже нині, всі ці святкові дні, вважалися й вважаються робочими. Тому, мало хто до кінця й на повну насолодився новорічними фільмами, забавками, прикрасами й орнаментом. Ще так хочеться зранку трішки посидіти й поснідати біля ялинки. Чимало людей обрали січень, як місяць для перепочинку, адже нині, не проводять ніяких корпоративів, концертів, чи масштабних заходів. Усе це було дуже насичено саме в грудні 2024 року, перед Новим роком. А тепер, хочеться, відчути саме спокій і новорічного затишку.

З психологічної точки зору збереження ялинки може продовжувати святкову атмосферу, дозволяючи насолоджуватися її красою і світлом ще певний час. Це може допомогти продовжити відчуття затишку і гармонії. Психологи навіть зазначають, що ефект присутності ялинки після свята може мати зв’язок з позитивними емоціями.

З іншого боку, є певні традиції, які вимагають прибрати ялинку через певний час після свята. Наприклад, у деяких культурах існує звичай прибирати ялинку на завершення святкувань, щоб “відпустити” старий рік і прийняти новий. Залишена на довший час ялинка може почати втрачати свою свіжість, що може вплинути на її зовнішній вигляд, і навіть створити додаткові труднощі в прибиранні, коли сухі голки починають сипатися. Але це в разі, якщо ви ставили не штучну ялинку.

Експерти пояснили, чи можна не прибирати ялинку після свят
Експерти пояснили, чи можна не прибирати ялинку після свят

Також не можна забувати про практичні аспекти. Якщо ялинка стоїть у теплій кімнаті, вона може швидко висохнути, що зробить її менш привабливою. Сухі голки можуть не лише позначитися на естетичному вигляді, але й стати причиною пилу в домі. Додатково, висока ялинка може стати вогненебезпечною, тому важливо звернути увагу на це, якщо ви не плануєте її прибирати.

Таким чином, питання, чи можна не прибирати ялинку після свята, залежить від ваших особистих уподобань і особливостей. Якщо ви не хочете прощатися з її чарівністю, важливо стежити за її станом, і враховувати всі аспекти безпеки та гігієни. Якщо ж настає момент, коли ялинка перестає приносити радість, краще дозволити їй “піти”, щоб відкрити місце для нових починань у новому році.

Схожі статті

Які овочі можна посадити в тіні та півтіні: урожай без сонця гірше не стане, тільки краще

Городники пояснили, чому не слід боятися садити овочі в тіні, або півтіні. А головне, що навпаки росте і розвивається добре, саме тоді, коли немає прямого сонячного світла.

До початку лютого потрібно розсипати це копійчане добриво під дерева і кущі: садівнича хитрість

Городники пояснили, що слід розсипати під дерева та кущі до початку лютого, щоб був чудовий старт для нового урожаю. Відомо, яке природне добриво здатне неабияк покращити стан вашого саду.

Ніколи не садіть насіння без попереднього замочування: проросте в 2 рази швидше і врожайніше

Городники розповіли про необхідну процедуру, яка допоможе отримати максимально хороший урожай. Це прискорює зростання рослин і забезпечує їх міцний "старт" ще перед їхньою посадкою.

Городні секрети предків: як захистити помідори від фітофтори – дадуть в 5 разів більше врожаю

Фітофтороз — розповсюджена проблема, через яку багато городників отримують мінімальний врожай томатів. Які секрети захисту помідорів від фітофтори існують — розповідає "Сенсація".

Володимир Ярославський питав, ми відповіли: чим “підгодувати” його розмарин, щоб він ріс краще

За допомогою яких добрив догляд за розмарином допоможе виростити не лише здорову рослину, а й смачні листочки, які можна використовувати для приготування улюблених страв. Садівники знають відповідь!

Єфросиніна такого б не зробила: найнесумісніші кольори в домашньому інтер’єрі – повний несмак

Ключову роль в оформленні інтер'єру житла відіграють не тільки гарні меблі, але й поєднання кольорів, які можуть створити гармонію в просторі або навпаки все зіпсувати.