Несучість домашньої птиці взимку залежить від багатьох факторів. Зокрема, на цей параметр впливають слабка освітленість курнику взимку та низькі температури. Щоб виправити ситуацію — господарі взимку годують курей особливою кормовою сумішшю. Вона забезпечить птахів усіма необхідними поживними речовинами. Розповідаємо, як правильно приготувати цю суміш.
Для приготування поживної суміші, якою можна годувати курей — знадобляться ось такі інгредієнти:
- мелена кукурудза: 9 кг
- соя: 1 кг
Приготування поживного корму для домашніх птахів не займе забагато вашого часу. Просто змішайте названу норму кукурудзи із соєю і у вас вийде ідеальний комбікорм, що буде збагачений білками та необхідною кількістю вуглеводів.
Експерти зазначають, що такий корм ідеально підходить для прохолодної пори року. Саме він забезпечить домашніх курей усіма поживними речовинами та підвищить їхню несучість.
Якщо ви будете годувати домашню птицю такою сумішшю — курка віддячить вам великою кількістю яєць навіть в ті періоди, коли на вулиці вирують морози.
Взагалі зимовий раціон курей складається переважно із зернових культур. Холодна та морозна погода дається домашнім птахам важко, адже в цей час в їхньому меню відсутня зелена трава, якою вони вволю харчуються влітку. Через це домашні птахи взимку несуться гірше та частіше хворіють.
На пташиних господарствах власники намагаються виправити ситуацію, опалюючи та додатково освітлюючи курник. Проте, звичайним господарям такий варіант може бути не по кишені. Щоб домашні кури благополучно перенесли зиму — їхній раціон потрібно урізноманітнити.
Досвідчені птахівники добре знають про те, що в зимовий період кури витрачають більше енергії для власного обігріву. Тому добову норму поживного корму для них в цей час збільшують приблизно на 15%.
В меню домашньої курки взимку обовʼязково повинна бути кукурудза, ячмінь та пшениця. Перед годуванням зернові культури ретельно подрібнюють, перетворюючи на комбікорм.
Приблизно 30% від курячого раціону взимку становить волога мішанка. Її варять з кількох різновидів крупи, рибʼячого жиру, крупи та картоплі. Годують домашніх птахів вологим кормом 4 рази на день, а дають його окремо від сухого.
Кури будуть нести набагато більше яєць взимку, якщо додати до їхнього раціону білок. Наприклад, до комбікорму додають кісткове борошно або подрібнену яєчну шкаралупу.
Дефіцит вітамінів, від якого кури страждають взимку, поповнюють за рахунок овочів. В годівничку домашніх птахів додають відварену картоплю, сирий гарбуз, буряк, кабачки і терту моркву.
Багато користі курям принесе і свіжа зелень. Особливо важливо годувати нею молодих птахів віком до 2 років. Влітку господарі засушують конюшину, кропиву та інші лугові трави, щоб взимку підгодовувати ними домашніх курей.
Макуха — джерело жиру та білку для курей в прохолодний час року. Господарям бажано додавати цей компонент до годівнички 2 рази на день. Також в сільськогосподарських магазинах можна придбати ракушняк і додавати його до корму.
Така добавка буде особливо корисна для молодих курочок і бройлерів.