1 дія – і весь город в персиках! Що треба зробити з цим деревом навесні 2025

Весняна обрізка персикового дерева є важливою процедурою для правильного росту рослини й гарного плодоношення в майбутньому - коли і як це робити?

Щоб плодові дерева плодоносили довго і давали смачні фрукти, потрібно правильно за ними доглядати протягом всього періоду вирощування, зокрема це стосується і персиків.

Обрізка є однією з найважливіших процедур. Формування крони через обрізання допомагає уникнути зараження різних захворювань, покращує циркуляцію повітря між гілками, а також позитивно впливає на ріст культури.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Найкращим періодом для обрізки є той момент, коли бруньки перебувають у стані спокою, і сокорух ще не почався. Загалом, у різних регіонах цей період починається по-різному, але зазвичай з кінця лютого до середини березня. Рекомендується проводити обрізку саме до початку сокоруху, щоб дерево не втратило багато енергії на загоєння ран. Якщо ви зробите це невчасно, то слід бути готовими, що дерево ослабне і врожай буде не таким високим.

Перш ніж почати обрізати дерево, потрібно визначити якого саме обрізання воно потребує, в залежності від віку дерева та стану його гілок. Якщо потрібно сформувати крону, то необіхно вибрати три або чотири основні гілки, які потрібно зрізати на третину або половину їхньої довжини.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Також слід видалити ті гілки, які ростуть всередину дерева та ті, що перехрещуються між собою, адже вони заважають розвиватись кроні. Варто позбутись уражених, сухих гілок та пагонів, які не мають плодових бруньок, вони лише забирають енергію дерева і не приносять ніякої користі.

Після обрізки персикового дерева, місця зрізів потрібно обробити садовим варом, щоб уникнути проникнення інфекцій в дерево. Також слід не забувати про підживлення рослини азотними та калійними добривами.

Садівники радять замульчувати пристовбурне коло, щоб втримати вологу в ґрунті і тим самим захистити кореневу систему від перепадів температури.

Схожі статті

Петрушка зійде за лічені дні: 1 склянка цього бюджетного засобу – і грядки зазеленіють швидко

Чимало городників стикаються із тим, що петрушка на грядці росте повільно і не радує пишними кущиками. Імовірно, їй не вистачає добрива. Розповідаємо, чим підживити петрушку, щоб швидко росла.

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Зробіть ці 3 обов’язкові кроки, і матимете екзотичний сад

Як виростити ціле авокадо з кісточки? Розповідаємо покроково, що необхідно зробити для вдалого вирощування даної культури. У вас все вийде, якщо дотримуватись правил.

Від “хімози” давно відмовилася, бо обробляю яблуню цим: зробіть це до цвітіння

Якщо хочете отримати розкішні плоди яблуні та не мати справу з спеціальними пастками, обробіть рослини цим розчином. Розповідаємо, як його зробити.

Цей буряк росте сам! Не сорт, а “пісня”! З 2-х грядок врожаю буде на рік вперед

Який же сорт буряка обрати - ось це питання виникає майже у всіх дачників у період сезону висадки культур. Найкращий сорт цього овочу, який стабільно дарує ВАУ врожай.

Що посадити, щоб не морочитися, а врожай був? 7 найпростіших у догляді овочів для лінивців

Далеко не всі дачники готові витрачати всі свої сили і вільний час на городі, але при цьому вони хочуть виростити щось смачненьке, щоб можна було відразу приготувати на пікніку.

Хто винен і що робити? Головні помилки при посадці цибулі – пішла у стрілку і перестала рости

Чому у цибулі виникають стрілки, через які плоди не можуть вирости міцними та великими? Є кілька основних причин. зупинимося на кожній докладніше.