Не рвіть кульбаби з коренем: вони роблять для городу більше, ніж ви – 3 причини їх не чіпати

Ми звикли до думки, що кульбаби необхідно одразу виривати, аби вони не розповсюджувалися на ділянці та не заповнили грядки. Але чи мали ми рацію?

Так, кульбаби можуть зробити вигляд ділянки доволі неохайним. Від них садівники звикли позбавлятися як від звичайних бур’янів, які приносять багато проблем. Власне, корені кульбаби бувають настільки сильними, що інколи звичайним інвентарем не впоратись.

Але досвідчені городники знають, що кульбаба — не ворог. Ба більше, вона здатна допомогти нам у догляді за рослинами та овочами. Все залежить від тільки від точки зору, яку ви займаєте.

Чому не варто видаляти кульбаби з ділянки?

Як прибрати кульбаби з домашньої ділянки
Чому не варто видаляти кульбаби з ділянки

Справа в тому, що перш за все кульбаби — це дуже приваблива рослина для бджіл. Якщо на ваших грядках будуть присутні ці представники царства рослин, обов’язково будуть прилітати бджоли, і запилювати заодно фруктові дерева і овочі.

По-друге, коріння та квітки кульбаби неймовірно корисні. Так, їх можна використовувати в народній медицині, але також ви можете використати їх саме для свого городу. Достатньо зробити настійку із даної рослини, а потім оприскати з неї овочі та фрукти. Повірте, шкідники будуть вражені таким кроком і одразу ж покинуть ваше подвір’я.

І найголовніший фактор — коріння цієї рослини непогано розрихлює ґрунт, тому кульбаби являються дуже важливим компонентом будь-якої екосистеми.

Що зробити для того, аби від кульбаби не було шкоди? Перш за все, вам необхідно не давати їй розповсюджувати насіння, і для цього необхідно зрізати свіжі квітки. З них ви можете зробити багато чого: в цьому плані кульбаба рослина підходить і для кулінарії, і для напоїв, і для ліків.

До речі, вельми цікавий факт, який вам також необхідно знати про кульбаби: коли земля щільна, а усі необхідні мікроелементи знаходяться у товщі, саме кульбаби своїм корінням витягують ці елементи на верх, і дають можливість іншим рослинам отримати необхідне їм підживлення.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.