Черешня й вишня родять на славу! Підживлюю цим і врожаю по коліна – ягоди розміром з кулак

Весняне підживлення для черешні та вишні є дуже важливим, адже ця дія забезпечує гарне плодоношення та рясний врожай в майбутньому - що потрібно знати про правильну підгодівлю?

Для багато врожаю вишні та черешні, потрібно не лише надати правильний догляд рослинам, а й вчасно їх підживлювати. Кожен етап росту цих культур не обходиться без підгодівлі, якщо ви налаштовані на щедрий врожай. Вишня є більш стійкою до посухи, але негативно ставиться до надмірно вологих і важких ґрунтів. Черешня любить вологу і є не такою вимогливою до добрив, як вишня, але все ж таки обидві рослини потребують підживлення.

Органічні добрива – перегній, компост, гній, тирса і курячий послід, сприяють покращенню структури ґрунту. Мінеральні добрива – сечовина, аміачна селітра, суперфосфат, калійна сіль, надають всі необхідні рослинам макро- та мікроелементи. Застосовувати добрива слід з обережністю, адже їх надлишок може призвести до захворювання дерев і зниження врожайності.

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Весняне підживлення є дуже важливим, з початком весни прокидаються дерева, починається активне нарощування листя та вишні й черешні. У березні-квітні, до набрякання бруньок, варто провести обробку дерев 3% бордоською рідиною. Плодові рослини необхідно підживити сечовиною (20 г на 10 л води) або аміачною селітрою (пропорція цього інгредієнту така ж, але на один квадратний метр).

Коли дерева почнуть цвісти (квітень-травень), проводиться підгодівля сечовиною (як і в першому підживленні), це допомагає покращити завʼязь. Паралельно з підживленням сечовиною можна додавати розчин з коровʼяку з золою (5 л на 50 л).

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Після цвітіння, ближче до червня, важливо пустити в хід фосфорно-калійні добрива для кращого росту плодів. Через 14 днів з моменту цвітіння, потрібно провести підгодівлю внесенням розчинів сульфату калію та суперфосфату (столова ложка на півтори склянки + 10 л води). Щоб покращити плодоношення краще використовувати обприскування розчином бурштинової кислоти (0,3 г на 10 л води).

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.