Починати робити це потрібно прямо зараз: як захистити яблуні від парші та зберегти весь врожай

Не забувайте періодично оглядати плодові дерева і за необхідністю швидко вживати відповідних заходів. Починати це робити потрібно прямо зараз, на початку сезону.

Як показує досвід, найбільшу шкоду для садових дерев завдають грибкові захворювання, які, якщо вчасно не лікувати, можуть значно скоротити врожай до 50%, а потім і зовсім знищити його на всі 100%. До таких шкідливих інфекцій відносять паршу. Зазначимо, що найчастіше до цього захворювання схильні яблуні, тому щороку перед початком сезону, насамперед необхідно оглянути всі дерева та вжити профілактичних та лікувальних заходів, які допоможуть зберегти не тільки саме дерево, а й урожай. Почати необхідно прямо зараз – у березні.

Що потрібно знати про паршу?

Це дуже підступне грибкове захворювання, що починає активно проявлятися на пізніх стадіях. На ранніх – дерево продовжує рости та навіть родити. Парша вражає усі надземні частини рослини. Страждають листя, чашолистки, плоди та плодоніжки і значно рідше – молоді пагони рослин.

На початку на нижній стороні листя з’являється наліт оливкового кольору, який згодом починає темніти та утворює плями. Хворе листя починає жовтіти і всихати, а потім опадає. На плодах також формуються характерні оливкові плями з темно-сірою окантовкою. Тканини яблука швидко стають твердими та призводить до затримки розвитку та невеликої деформації плода.

Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити
Що зробити з яблунею, щоб вона знову почала плодоносити

Що робити, якщо хворобу виявлено?

Є кілька способів боротьби із паршею. На початковій стадії можна використовувати народні методи – розчин часнику та господарського мила. Для цього знадобиться 300 г подрібненого часнику, що заливається 2 л гарячої води. Після того, як рідина настоялася протягом 24 годин, її розводять холодною водою (має вийти 10 л засобу) та 30 г господарського мила. Цим розчином обробляють дерево.

Агрономи розповіли, яким розчином обробити яблуні в саду до початку цвітіння
Агрономи розповіли, яким розчином обробити яблуні в саду до початку цвітіння

Якщо ви скептично ставитеся до “бабусиних рецептів”, то можна використовувати біологічні пестициди. Однак, краще піти на випередження та регулярно проводити навесні профілактичні роботи.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.