6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Полуницю люблять багато людей, тому часто і вдаються до її вирощування на власних грядках. Але іноді при неправильному догляді, ягоди стають все меншими і це неабияк засмучує. Причиною цього може бути і старіння кущів, і погодні умови, а також не лише зовнішні умови, а й помилки в догляді, яких часто припускаються дачники без досвіду. Пропонуємо розглянути шість головних помилок, чому полуниця стає дрібнішою з кожним роком і перестає плодоносити.

Найголовнішою помилкою є те, що не проводиться омолодження кущів. Хоч і полуниця є багаторічною рослиною, але її продуктивність зменшується після трьох років вирощування, адже коренева система старіє. Регулярна заміна третини старих кущів на нові дозволяє зберегти високий рівень врожайності.

Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить
Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить

Ще однією поширеною помилкою є посадка великої кількості кущів на обмеженій ділянці. Полуниця потребує багато простору для гарного росту, якщо її кущі будуть занадто близько одне до одного, то між ними почнеться конкуренція за світло, воду та поживні речовини. Тому рекомендується, щоб відстань в ряду була не менше 30 см, а між рядами біля 70 см.

Також ще однією причиною зниження врожайності та якості ягід є відсутність підживлення після збору врожаю. В кінці літа і на початку осені ця рослина закладає плодові бруньки для наступного рок, тому важливо полуницю підживити калієм і фосфором.

Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить
Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить

Наступне, ігнорування хвороб. Найпоширенішим захворюванням є сіра гриль, яка активно розвивається в умовах високої вологості та при загущених посадках. Важливо регулярно оглядати рослини та видаляти хворі частини, а в деяких випадках вдаватись до використання спеціальних препаратів.

Важливо проводити правильне мульчування, адже не всі матеріали підходять для цього процесу. Рекомендується вибирати світлі варіанти мульчі і надати рослини регулярний полив.

І ще одним важливим фактором є правильна сівозміна. Полуницю не потрібно висаджувати після картоплі і томатів, адже вони можуть залишати шкідників і хвороби в ґрунті. Найкращими попередниками є часник, чорнобривці, бобові культури. Вони збагачують землю корисними речовинами, а також запобігають появі шкідників.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?