2 помилки і врожаю більше не побачите: що не можна робити з полуницею навесні 2025

Кожен дачник намагається приділити якомога більше часу конкретній рослині на ділянці, щоб вона потім віддячила смачним врожаєм, але іноді такі дії недоречні.

Як тільки весна стає теплішою, полуниця починає активно рости після зимового спокою. У цей час садівники намагаються активно діяти, щоб допомогти рослині пробудитись і в майбутньому отримати гарний врожай. Однак, часто деякі дії зі сторони дачників можуть призвести до проблем, в результаті рослина ослабне і не дасть омріяну кількість смачних плодів.

Найбільш поширеною помилкою є надмірне обрізання старого листя. Річ у тім, що саме всередині весни полуниця активно росте, тому багато садівників вважають, що якщо якомога швидше видалити старі гілки, то рослина буде краще розвиватись. Але насправді така дія може виявитись фатальною для рослини, адже листя виконують важливу роль у фотосинтезі, а їх видалення призводить до ослаблення культури.

Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці
Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці

Також листя захищає рослину від весняних заморозків і перегріву, воно слугує природним укриттям для ніжних паростків. Якщо повністю його зрізати, то це призведе до пошкодження нових паростків під впливом морозів або ультрафіолетових променів.

Другою поширеною помилкою є розрихлення ґрунту поблизу коріння полуниці. Коренева система цієї рослини розташована дуже близько до поверхні, тому будь-яке необережне розпушування може серйозно пошкодити корені. Рекомендується просто замульчувати ґрунт тонким шаром компосту чи соломи.

Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці
Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці

Варто видаляти лише сухі, пошкоджені і хворі листки, залишати слід здорове листя, навіть  якщо виглядає воно не зовсім ідеально. Повну обрізку необхідно проводити після збору врожаю, а не навесні. У середині квітня важливо підгодувати полуницю, адже саме в цей період закладаються квіткові бруньки і полуниця потребує калію та бору.

Схожі статті

Ці нескладні прийоми дозволять отримати набагато більше малини: чому б не спробувати у 2025 році

Всі ці нескладні прийоми дозволять отримати набагато більший урожай смачних та корисних ягід малини, але є один особливий метод, про який незаслужено забули. Чому б не спробувати його у 2025 році?

Морква, горох, часник і салат: що поєднує ці культури – неприйняття добрива, яке завдає шкоди

Ці культури однаково не переносять одне із найпопулярніших серед садівників та городників недорогих органічних добрив, яке може зіпсувати весь урожай.

Перше підживлення для перців: 2 добрива, які варто дати рослинам після висаджування на городі

Якість та кількість врожаю перців багато в чому залежить від того, як ви підживите рослини на початку. Важливо не пропустити вдалий момент, але й не перестаратися з добривами.

3 сорти незвичайних помідорів, які варто посадити хоча б раз: справжня прикраса для грядки

Якщо ви захоплюєтеся городництвом, вам варто обов'язково спробувати посадити ці неймовірні сорти помідорів, які виглядають надзвичайно, а смакують неймовірно.

Головний весняний “чек-лист” на дачі: як правильно розбудити рослини в саду після зими

Для того, аби отримати розкішний сад вже у наступні декілька тижнів, необхідно правильно підійти до питання пробудження рослин. Як це зробити?

Мухи в домі зникнуть за 5 секунд: ставимо цей продукт з холодильника на вікно, і готово

Мухи часто оселяються в наших квартирах та заважають, але на диво існує кілька простих та ефективних способів вирішення цієї проблеми - вам знадобиться один простий продукт.